BB Centrum slaví 15. narozeniny

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde

 

bb centrum celek

„Patnáct let, patnáct dokončených budov, deset tisíc pracovních míst. I tak se dá stručně charakterizovat jeden z největších multifunkčních areálů v České republice - pražské BB Centrum, které letos oslaví 15. výročí od dokončení své první administrativní budovy – budovy C. Za jedinečnou proměnou a impozantním rozvojem této lokality stojí ryze česká developerská společnost PASSERINVEST Group v čele s Radimem Passerem.

Rozsáhlý multifunkční areál, z velké části tvořený administrativními budovami, se nachází v Praze 4 – Michlia své jméno dostal podle míst, mezi nimiž se rozkládá: ulicí Baarovou a Brumlovkou. Kromě deseti architektonicky rozmanitých administrativních budov zde najdeme i dva rezidenční projekty, základní školu a školku, Společenské centrum i fitness a wellness Balance Club Brumlovka. V BB Centru dnes sídlí mnoho významných společností, lídrů ve svém oboru. Za všechny jmenujme například Hewlett-Packard, GE Money Bank, Telefónicu O2, ČEZ, Unicredit Bank či Microsoft.

Z administrativních budov byly k dnešnímu dni dokončeny objekty A, B, C, D a E, dále Office Park, budovy Alpha, Beta, Gamma a FILADELFIE. Nepřehlédnutelnou dominantou celé lokality se stala naposledy jmenovaná budova FILADELEFIE stojící na rohu ulic Želetavská, U Pomníku a U Michelské školy. Architektonicky unikátní objekt o 17 nadzemních podlažích a 30 500 m2 administrativních ploch byl dokončen v létě roku 2010 a získal prestižní certifikát pro ekologicky šetrné budovy, BREEAM In Use (BIU) klasifikace „good“. Certifikátem BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) pro ekologicky šetrné budovy se může v areálu BB Centra pochlubit i budova Beta a v souladu se „zelenou“ strategií společnosti PASSERINVEST Group se o něj budou ucházet i všechny další administrativní budovy, které v rámci areálu vzniknou.

Ačkoli velkou část z již dokončených 200 tisíc metrů čtverečních ploch tvoří již zmíněné administrativní objekty, našel se zde prostor i pro zajímavé projekty bytové. Na pozemku mezi Baarovým parkem, Telčskou a Baarovou ulicí byl vloni na jaře dokončen Rezidenční park Baarova, který tvoří tři samostatné domy, mezi nimiž vznikl moderní vnitroblok s vnitřní zahradou. Každý bytový dům má vlastní vstup jak z ulice, tak z přilehlého Baarova parku. Rezidenční park Baarova obohatil tuto lokalitu o 139 nadstandardních bytů určených jak k prodeji, tak k pronájmu.

Samostatnou kapitolu v areálu BB Centra tvoří zcela nekomerční objekty, stavby vypovídající o zodpovědnosti PASSERINVEST Group vůči společnosti i životnímu prostředí. Patří k nim jak již zmíněný, velkoryse pojatý Baarův park, tak Společenské centrum či mateřská a základní škola Eliáš. Patnáct budov a 200 tisíc m2 ploch však v BB Centru nepředstavují konečná čísla. Již nyní je téměř dokončena 16. budova, administrativní budova G, a rozestavěn je objekt nesoucí označení Delta. „K těmto dvěma budovám by měly v dohledné době ještě přibýt další kancelářské budovy a dá-li Bůh, rádi bychom zde ještě postavili dva zajímavé bytové projekty,“ přibližuje své plány s BB Centrem Radim Passer, generální ředitel společnosti PASSERINVEST Group. „Také bychom chtěli pokračovat v realizaci parkových úprav, vodních prvků a střešních zahrad. Promýšlíme trasy pro pěší, aby i v tomto ohledu bylo BB Centrum pro své obyvatele a návštěvníky co nejpříjemnějším místem,“ dodává R. Passer.

V průběhu následujících let by se tak BB Centrum mohlo postupně rozrůst až na 300 tisíc m2 ploch a celkové náklady přesáhnout částku 17 miliard korun. „V současné době je před námi realizace ještě asi třiceti procent projektu. Věřím, že s Boží pomocí úspěšně dokončíme esteticky vydařený a funkčně vyvážený areál, který bude sloužit jak lidem zde pracujícím, tak obyvatelům této části Prahy,“ uzavírá Radim Passer.

Zdroj a foto: PASSERINVEST Group

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde