Koupě II. fáze Futurama Business Park

27.10.2017 - Skupina SAFICHEM GROUP koupila od Erste Group Immorent ČR fázi II realitního projektu Futurama Business Park. Jde o důležitou akvizici realitního trhu v poslední době. Společnost SAFICHEM GROUP si tak rozšíří své portfolio komerčních nemovitostí o kvalitní a úspěšný administrativní projekt.

Druhá fáze Futuramy, která byla dokončena v roce 2012, se nachází v pražské čtvrti Karlín, hned u vstupu do stanice metra Invalidovna. Je skvěle napojena i na další městskou hromadnou dopravu. Celková plocha pronajímatelných prostor je 16 000 m2, součástí komplexu jsou vedle kanceláří také restaurační zařízení, 203 garážových parkovacích míst a sklady. Lokalita Karlína prošla v posledních několika letech významným rozvojem, patří mezi nejvíce perspektivní oblasti hlavního města.

„Futurama Business Park, fáze II, splňuje ty nejvyšší nároky na moderní komerční budovy, a vhodně proto doplňuje naše stávající portfolio v oblasti komerčních a průmyslových nemovitostí,“ říká Tomáš Plachý, ředitel SAFICHEM GROUP.

„Nový majitel získává úspěšný administrativní projekt, což potvrzuje i skutečnost, že budovy jsou plně pronajaty. Na úspěch druhé etapy navazujeme závěrečnou fází, budovou F karlínského projektu, která dosáhne díky geotermálním vrtům nejnižší úrovně provozních nákladů nových administrativních budov v ČR,“ dodává Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR.

Projekt získal certifikaci BREEAM s hodnocením very good. V roce 2012 obdržel 3. místo v soutěži „Best of Realty 2012” v kategorii Nová administrativní centra. Mezi stávající nájemce administrativní budovy patří Deutsche Börse Services a Clearstream Operations Prague ze skupiny Deutsche Börse Group, BASF, Panalpina, Doosan Lenties, mBanka nebo ACS Czech Republic.

Zdroj: SAFICHEM GROUP