29. října 2017

1. klient Prologis Budapest-Sziget DC7

1. klient Prologis Budapest-Sziget DC7

Prologis oznámil podpis nájemní smlouvy na 4 800 m2 se společností Inter Cars Hungária, největším prodejcem součástek pro osobní a nákladní automobily ve střední a východní Evropě. Společnost si pronajme prostory v budově DC7, která je v současné době ve výstavbě v Prologis Park Budapest-Sziget. Na uzavření smlouvy se podílela mezinárodní realitně poradenská společnost CBRE.

„Dosáhli jsme významného milníku a cítili jsme, že nové logistické centrum je tou nejlepší cestou, jak lépe a efektivněji uspokojit rostoucí poptávku našich zákazníku. Inter Cars a Prologis mají na mezinárodní úrovni vynikající pracovní vztahy, takže pro nás, na základě zkušenosti z minulosti, bylo jednoduché se opět na tohoto profesionálního partnera obrátit,“ řekl generální ředitel společnosti Inter Cars Hungária Kft Csaba Baan.

„Poptávka po moderních logistických nemovitostech v poslední době roste, i proto jsme se rozhodli zahájit spekulativní výstavbu. Jsme rádi, že nyní můžeme potvrdit, že v budově DC7 v Prologis Park Budapest-Sziget máme prvního zákazníka,“ uvedl senior viceprezident a ředitel společnosti Prologis pro maďarský trhLaszlo Kemenes.

Prologis Park Budapest-Sziget má v současné době celkovou rozlohu 128 000 m2 průmyslových prostor s celkem šesti budovami. Ve výstavbě je jedna nová budova o rozloze 21 000 m2. Park se nachází v průmyslové zóně Szigetszentmiklós na jednom z dílčích trhů Budapešti. Lokalita nabízí prostřednictvím městského okruhu M0 přímé spojení s národní i mezinárodní sítí dálnic. Prologis je s více než 610 000 m2 logistických prostor v osmi průmyslových parcích na trhu vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí v Maďarsku (k 31. březnu 2016).

Zdroj: Prologis