27. října 2017

3. fáze Classic 7 Business Park

3. fáze Classic 7 Business Park

AFI Europe, dceřiná společnost skupiny Africa Israel Investments Group, je předním mezinárodním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí se zaměřením na realitní trhy střední a východní Evropy. AFI Europe Czech Republic působí v České republice od roku 1997 a svou developerskou činnost zaměřuje na čtyři realitní sektory: administrativu, maloobchod, bydlení a logistiku. V posledních několika letech dokončila AFI Europe Czech Republic řadu úspěšných projektů, mezi nimiž jsou Palác Flóra, rezidenční komplex Korunní Dvůr, nákupní centrum AFI Palace Pardubice dvě fáze rezidenčního projektu Tulipa Rokytka, rezidenční projekt Tulipa Modřanská rokle a logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských projektů AFI Europe Czech Republic dokončila první a druhou fázi projektu Classic 7 Business Park a intenzivně pracuje na přípravě kancelářského projektu AFI Karlín Business Centre. Ve výstavbě je i rezidenční projekt Tulipa Třebešín v Praze-Strašnicích.

Společnost AFI Europe zahájila již 3. fázi výstavby úspěšného administrativního centra Classic 7 Business Park v pražských Holešovicích. Pro prostory v 1. a 2. fázi se společnosti podařilo získat nové nájemce, zároveň někteří ze stávajících nájemců expandovali. Celková obsazenost celého business parku tak momentálně dosahuje 85 %.

Třetí fáze projektu Classic 7, nová budova M, nabídne 6 300 m2 vysoce kvalitních a moderních kancelářských ploch třídy A, zázemí včetně skladových prostor a dostatek parkovacích míst v podzemních garážích. Budova vyroste ze strany u ulice U Uranie na místě stávajícího parkoviště před projektem. Dokončení 3. fáze Classic 7 s certifikátem BREEAM na úrovni Very Good je naplánované na konec 1. čtvrtletí 2016.

Dále pokračuje akvizice nových pronájmů. Více než 800 m2 kancelářských prostor si pronajala společnost Department s.r.o., která zajišťuje výrobu a servis pro FTV Prima. Viktor Jansík, vedoucí výroby společnosti Department uvádí: „Věříme, že naše nové sídlo bude inspirací pro naši práci a že se stane autentickým prostorem pro naše zaměstnance a zároveň příjemným zázemím pro naše obchodní partnery.“

Dalším novým nájemcem je společnost OCC, která bude provozovat retailovou jednotku Lenovo Services pro servis IT techniky. Kromě nových nájemců si kancelářské plochy pronajímají i stávající nájemci. Konkrétně společnost VIG Property Prague, která poskytuje služby Executive Briefing Centra, expandovala o dalších téměř 1 000 m2 kancelářských ploch.

„Věříme, že 3. fáze projektu naváže na úspěch 1. a 2. fáze, pro které se nám stále daří získávat nové nájemce nebo prodlužovat smlouvy se stávajícími společnostmi. Zájem o Classic 7 potvrzuje jeho významnou pozici na mapě atraktivních administrativních projektů pražského kancelářského trhu. Budova M, která doplní již 4 stávající objekty, je poslední budovou v rámci Classic 7 Business Parku. Po jejím dokončení bude administrativní komplex zahrnovat celkem 35 000 m2 pronajímatelných ploch. Součástí výstavby 3. fáze projektu bude i dokončení venkovních ploch kolem budovy, parkové úpravy, které dodají areálu i dostatek zeleně a odpočinkových zón a navážou na stávající atrium 1. a 2. fáze projektu,“ dodává Kateřina Holická, Leasing Manager společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o.

Classic 7 Business Park v Praze 7 - Holešovicích je kancelářský objekt třídy A, kde se prolíná historie a současnost. Projekt je rozdělen do několika fází. První etapa byla dokončena v roce 2008 a vznikla rekonstrukcí dvou objektů bývalého holešovického parního mlýna z roku 1911 a stavbou moderní vestavby – mostu, který propojuje obě původní budovy mlýna. Hlavní myšlenkou celého projektu je zachování a skloubení industriální architektury z počátku 20. století s nejnovějšími technologiemi a vytvořit výjimečný a nadčasový prostor. 2. fáze projektu byla dokončena v prosinci roku 2012 a vznikl tak uzavřený areál 4 budov s vnitřním atriem a odpočinkovými zónami pro širokou veřejnost

Zdroj:  http://www.crestcom.cz, www.classic7.cz, www.afi-europe.eu