30. října 2017

3 PERLY NA TRHU - KANCELÁŘSKÉ PROSTORY

3 PERLY NA TRHU - KANCELÁŘSKÉ PROSTORY

Barokní městská budova po rekonstrukci v Jindřišské ulici, zámeček Na Křížku s dostačující parkovací kapacitou a pulzující administrativní budova v Holešovicích, to jsou podle konzultační a poradenské společnosti OFFICE HUNTERS v současnosti tři nejzajímavější kancelářské budovy v Praze, které nabízí svým klientům. Řada společností si dnes přeje pracovat v historických nebo stylových kancelářích a tyto objekty splňují ta nejpřísnější kritéria pro kancelářské prostory 21. století.

1) Harrachovský palác

Prestižní budova se štukovou výzdobou. Harrachovský palác prošel rekonstrukcí všech historických objektů pod přísným dohledem památkářů. V některých zdech se dokonce podařilo zachovat fresky, část z nich se povedlo restaurovat do původní podoby. Původně palác, který stojí u Jindřišské věže, vlastnilo několik šlechticů a po několika měšťanských majitelích palác získal František Arnošt hrabě z Harrachu. „Z našeho pohledu se jedná o nejhezčí zrekonstruovanou budovu v centru Prahy. Kromě kanceláří a obchodních jednotek nabízí i možnost krátkodobého ubytování,“ prohlásil Filip Veselý, jednatel společnosti OFFICE HUNTERS. Harrachovský palác disponuje parkovacími zakladači s kapacitou 12 automobilů. Díky své poloze poskytuje dokonalé napojení na dopravní infrastrukturu.

K dispozici: 645 m² kanceláří

Cena za m²: od 13,5 Euro/m²

2) Zámeček Na Křížku

Tato kulturní památka pochází z 2. poloviny 19. století. Novorenesanční stavba spojuje dnešní Zelený pruh s nejstarší částí starého Braníka. Objekt, jehož dominantou je fasáda průčelí se sgrafitovou výzdobou prošel po roce 2003 kompletní rekonstrukcí pod odborným dohledem. „Stavba nás zaujala tím, jak je osobitá,“ uvedl Filip Veselý. „Jedná se o historicky významnou budovu, která v sobě kombinuje výjimečný vzhled se zcela soudobým využitím. Zámeček dnes slouží jako firemní sídlo s krásnou zahradou, s dostatečnou parkovací kapacitou a především úchvatným výhledem,” dodal. Zámeček Na Křížku je na prodej.

Pozemek: 3316 m²

Zastavěná plocha: 1115 m²

Užitná plocha: 745 m²

Zahrada: 2197 m²

Parkování: 15 míst

Cena: není oficiální

3) Rosmarin Business Center

Moderní kontrast oproti dvěma předchozím adresám. Pokud hledáte pulzující administrativní budovu, tak tu nejvhodnější najdete právě v Holešovicích. S novým vlastníkem budova nabrala doslova druhý dech a z dříve standardní kancelářské budovy se stalo centrum holešovického dění. Nejenom že budova nabízí nepřeberné množství variant uspořádání prostor, ale především doslova žije společenským životem. „Podle nás je to jedna z nejprogresivnější budov v Praze,“ konstatoval Filip Veselý ze společnosti OFFICE HUNTERS. Důvod? Lidi, kteří zde pracují, si mohou užívat fitness zdarma, kolárnu se sprchami nebo nově zrekonstruovanou zahradu či terasu, která slouží jak pro odpočinek tak i jako místo k neformálnějšímu pracovnímu setkání. To ale není vše. V budově je tančírna, kavárna nebo pobočka pošty. Dokonce zde začali vydávat vlastní časopis se zaměřením na život a události právě v Holešovicích. „Současným trendem je vytváření komfortních podmínek pro zaměstnance, a to Rosmarin vrchovatě splňuje,“ potvrdil Veselý.

Volné plochy: 2665m² kanceláří + 978m² obchodních prostor

Cena za m²: od 10,5 Euro/m²