27. října 2017

5 novinek o programu Amazon Prime Air

5 novinek o programu Amazon Prime Air

Program Amazon Prime Air se začíná skutečně rozjíždět. Pokud se zadaří, pak již brzy budou balíčky až domů doručovat samotné drony. Paul Misener, vice prezident společnosti Amazon pro vztahy s veřejností, prozradil bližší detaily o tomto programu, o dronech samotných a také o výzvách, kterým bude muset společnost čelit.

Zde naleznete shrnutí pěti nejdůležitějších bodů celého programu:

  •     Rychlé doručování malých zásilek - Do programu Amazon Prime Air budou zapojeny drony o hmotnosti kolem 24 kg a doručovat budou balíčky o hmotnosti kolem 2 kg do 30 minut.
  •     Drony do každého počasí - Společnost vyvíjí různé druhy dronů, které budou schopny přizpůsobit se rozličným povětrnostním podmínkám a prostředím, ve kterých zákazníci žijí.
  •     Drony budou tiché - Drony společnosti Amazon by měly být tiché. Momentálně je do výzkumu zapojen tým designerů a techniků, kteří se tento problém pokouší vyřešit.
  •     Drony se budou vyhýbat překážkám - Vysoce automatizované bezpilotní letouny budou vybaveny sofistikovaným systémem, který jim umožní včas detekovat a vyhýbat se tak překážkám.
  •     Bezpečnost především - Doručovací drony by se měly pohybovat ve vzdušném prostoru ve výšce v rozmezí 61 až 122 m, maximálně ale výšce pohybující se v rozmezí 121 – 152 m.

Celý článek na: eLogistika

Zdroj: eLogistika