8. června 2018

Accolade nově pronajala 112 000 m2, jen v prvním čtvrtletí

Accolade nově pronajala 112 000 m2, jen v prvním čtvrtletí

- Accolade v Q1 2018 podepsala nové budoucí nájemní smlouvy na 112 000 m2 - Ve stejném období předala nájemníkům do užívání hotových 95 000 m2 - Celkem Accolade již pronajímá nebo bude pronajímat 750 000 m2

DHL

Foto: Logistické centrum DHL v Chebu

Skupina Accolade uzavřela v prvním čtvrtletí letošního roku budoucí nájemní smlouvy na 112 000 metrů čtverečních prvotřídní plochy pro lehký průmysl a logistiku. Ty postupně dodává klientům, přičemž ve všech případech investuje do výstavby zcela nových budov. Ve stejném období Accolade předala svým nájemníkům do užívání již hotových 95 000 m2.

„Hodnota nemovitostí, které necháváme postavit na základě budoucích nájemních smluv uzavřených za první čtvrtletí letošního roku, bude zhruba 1,8 miliardy korun,“ vypočítává Milan Kratina, CEO a spolumajitel Accolade. „Ve stejném období letošního roku jsme pak do užívání předali nemovitosti v souhrnné hodnotě 1,6 miliardy korun,“ dodává Kratina.

„Nejrychleji rostl v prvním čtvrtletí park ve Štětíně. V něm jsme podepsali nové nájemní smlouvy na 41 500 m2 a zároveň jsme v něm předali do užívání 33 500 m2,“ říká Kratina. „Právě Štětín, kde pomáháme renovovat opuštěnou socialistickou kabelovnu, respektive ještě dřívější válečnou fabriku na letadla Messerschmitt, bude v horizontu několika let patřit nejen k našim největším průmyslovým parkům, ale velmi pravděpodobně také k největším výrobním a logistickým parků v Evropě,“ dodává Kratina.

Největším klientem Accolade byla v prvním čtvrtletí společnost DHL. Převzala celkem 64 000 m2 nájemní plochy, a to ve dvou zhruba stejně velkých budovách – jedné v Chebu a jedné ve Štětíně. Společně s dalšími 16 000 m2, které má DHL v nájmu už od roku 2016, se tak stala největším jednotlivým klientem Accolade.

„Přestože je DHL nyní našim největším klientem, tak i s tak rozsáhlou nájemní plochou bude mít v pronájmu jen málo přes 10 % z celkové velikosti portfolia našich nemovitostí. To svědčí především o tom, že se nám daří držet dobře vyvážené portfolio nájemců, které není závislé jen na hrstce několika dominantních klientů nebo oborů,“ upozorňuje Milan Kratina a dodává, že klienty Accolade nyní tvoří zhruba z jedné třetiny výrobní společnosti, z jedné třetiny logistické společnosti a z jedné třetiny společnosti věnující se ecommerci.

Skupina Accolade v současné době působí v 25 průmyslových parcích v České republice a v Polsku. Celková plocha jejích nájemních budov dokončených či ve výstavbě je zhruba 750 000 metrů čtverečních. Mezi největšími nájemci jsou DHL, KION nebo Tchibo.

Skupina Accolade

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a ecommerci. V České republice a v Polsku dosud uskutečnila 25 velkých průmyslových projektů. Zázemí v budovách připravených skupinou Accolade si pronajímají společnosti jako KION, špičková strojírenská společnost vyrábějící v Ostrově u Stříbra skladovou techniku, GE Aviation, která v Praze Letňanech vyvíjí a vyrábí letecké motory, Tchibo, jež z Chebu z budovy vlastněné Accolade zajišťuje logistiku pro svůj eshop, nebo například Raben, který má v Hořovicích sklad potravinářských výrobků, cukrovinek, alkoholu a krmení pro domácí mazlíčky. V Polsku je mezi klienty Accolade například společnost Eurocash, což je jedna z největších polských společností v oblasti rychloobrátkového zboží, která je také významným akcionářem Stock Plzeň, dále společnost Pierce, která je největším švédským prodejcem motocyklových dílů, vybavení a oblečení, Svendsen Sport, významný dodavatel rybářského vybavení původem z Dánska, nebo přední polský prodejce pneumatik a ráfků Oponeo či logistické společnosti DB Schenker, Rohlig-Suus a řada dalších. Klienti skupiny celkem po celém světě zaměstnávají na milion lidí. Skupina Accolade nedávno představila plán na vybudování polygonu pro vývoj a testování samořiditelných vozidel na západě Čech u Stříbra; Accolade také vlastní provozovatele brněnského letiště Tuřany. Skupina Accolade je hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Foto: Industriální park Cheb