29. října 2017

AFI Europe pokračuje ve výstavbě

AFI Europe pokračuje ve výstavbě

Výstavba kancelářské budovy BUTTERFLY (dříve AFI Karlín Business Center) v Praze 8 - Karlíně postupuje podle plánu. Na pozemku mezi ulicemi Pernerova a Korybutova pokračují přípravné zemní práce a developer AFI EUROPE počítá s předpokládaným termínem dokončení v posledním čtvrtletí 2017. Exkluzivní smlouvu na zprostředkování pronájmu prostor získala realitně poradenská společnost CBRE.

BUTTERFLY tvoří dvě šestipodlažní budovy, které svým organickým tvarem připomínají křídla motýla. Projekt disponuje pronajímatelnou plochou o velikosti 23 000 m2, z níž více než 18 000 m2 poslouží jako moderní kancelářské prostory, zbylou plochu zaberou obchodní prostory a vstupní lobby v obou budovách v přízemí. Ve dvou podzemních patrech se bude nacházet 303 parkovacích stání a skladové a archivační prostory. Nájemci BUTTERFLY budou moci využívat také místní kantýnu, kavárnu a restauraci.

„BUTTERFLY nabídne skutečně velkorysé a promyšleně navržené pracovní prostředí. Každé podlaží je maximálně flexibilní a umožňuje rozdělit prostor až pro 12 nájemců. Podle požadavku klientů je možné vytvořit kancelářské prostory ve velikostech od 300 m2 do 4 260 m2. Je jen na nich, zda si zvolí cestu open space anebo uzavřených kanceláří,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic s.r.o.

Budova bude držitelem certifikátu BREEAM Excellent. V projektu se nachází například nabíjecí stanice pro elektromobily nebo úschovna kol se zázemím v podobě šaten a sprch pro zaměstnance, kteří cestují do práce na kole. Fasáda budovy disponuje výklopnými moduly, které umožňují přirozené větrání. I přesto přivádí do interiérů čerstvý vzduch prvotřídní technologie, které ho zároveň zvlhčují. Každá kancelář má možnost individuálního doregulování teploty, což zaručuje maximální uživatelský komfort a možnost kontroly nad spotřebou energií. Zelená fasáda budovy respektuje okolní prostředí.  Součástí projektu bude i provedení parkových úprav a stromová výsadba při ulici Pernerova.

Autorem architektonického návrhu pětipodlažní (s ustupujícím šestým podlažím) administrativní budovy organického tvaru je David Chisholm z renomovaného ateliéru CMC Architects. Výborná poloha na hranici rozvíjející se obchodní oblasti a moderní rezidenční čtvrti je zárukou kompletní občanské vybavenosti a široké nabídky služeb v blízkém okolí projektu. Centrum města je vzdáleno pouhé dvě zastávky metrem anebo pět minut jízdy automobilem.

Zdroj: AFI Europe