11. ledna 2019

AFI EUROPE v loňském roce pronajala 8 000 m2 kancelářských ploch a prodala 200 bytů

AFI EUROPE v loňském roce pronajala 8 000 m2 kancelářských ploch a prodala 200 bytů

Developer AFI EUROPE bilancuje výsledky za loňský rok. V segmentu kancelářských nemovitostí v Praze loni zkolaudoval administrativní komplex AFI Vokovice na Evropské třídě ve Vokovicích, zahájil výstavbu první komerční budovy v projektu AFI City na bývalém brownfieldu ve Vysočanech se 17 000 m2 pronajímatelných ploch a 100% pronajal budovu AFI Karlín, která má unikátní systém vertikálních zahrad v rámci celé střední Evropy.

obr_4_AFI City_celk.pohled

Foto: AFI City

Za úspěchem na trhu kanceláří nezaostával ani prodej bytů v hlavním městě, podpořený vysokou poptávkou a výhodnějšími podmínkami hypoték, které panovaly až do loňského října. Společnost prodala celkem 200 bytů v projektech Tulipa City u stanice metra Kolbenova a Tulipa Třebešín na rozhraní pražského Žižkova a Strašnic.

Aktuálně stavíme již třetí a čtvrtou fázi Tulipy Třebešín, přičemž během prvního čtvrtletí letošního roku zde plánujeme představit nový koncept bydlení ve viladomech. Zároveň ve třetím kvartálu dokončíme druhou fázi projektu Tulipa City,“ komentuje Doron Klein, generální ředitel společnosti AFI EUROPE pro Českou republiku a Rumunsko, a dodává: Kancelářské a komerční plochy k pronájmu nabízíme v budově A v AFI City a posledních 20 % volných ploch zbývá v AFI Vokovice. Vedle toho intenzivně jednáme o nových akvizicích, přičemž kromě Prahy zvažujeme také krajská města.“

Ilustrační foto: Tulipa Třebešín_4.fáze​