30. října 2017

AFI EUROPE začne s výstavbou kanceláří

AFI EUROPE začne s výstavbou kanceláří

Developer AFI EUROPE začne s výstavbou na rohu Evropské a Kladenské ulice v Praze 6 v říjnu letošního roku. Primárně administrativní komplex z dílny architektonického studia DAM architekti, který tvoří dvě budovy o šesti a osmi nadzemních podlažích na společné podzemní podnoži s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 15 000 m2, nabídne také maloobchodní jednotky, skladové plochy a prostory určené pro gastroprovoz. Parkování je řešeno pomocí podzemních garáží s kapacitou 285 parkovacích míst. Na střechách obou budov, stejně jako v jejich blízkém okolí, dojde k výsadbě zeleně a sadovým úpravám. Generálním dodavatelem stavby je společnost GEMO OLOMOUC, předpokládaný termín dokončení projektu AFI Vokovice je v srpnu 2018.

„AFI Vokovice nabízí vysoce variabilní řešení pro náročné nájemce, kteří hledají moderní kancelářské prostory s využitím nejnovějších technologií, originální architekturou a především v atraktivní lokalitě na dosah centra města i mezinárodního letiště,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic s.r.o. a dodává: „Plynulá křivka fasády umožňuje umístění plnohodnotných pracovních míst po celém svém obvodu. Jednotlivá patra lze pronajmout jako celek, tzn. 1 600 m2 u budovy A a 450 m2 u budovy B, anebo je rozdělit na menší jednotky od 200 m2. Na základě specifických přání a preferencí nájemců vytvoříme pracoviště formou open space, oddělených kanceláří anebo jejich kombinaci.“ 

„Budovy jsou navrženy jako energeticky úsporné a směřují k získání certifikátu LEED Platinum.  Navzájem spolu vizuálně komunikují, přičemž vycházejí ze stejného tvarového řešení i totožných materiálů. Zároveň se i dobře doplňují, protože fasáda vyšší budovy B svými užšími meziokenními pilíři podporuje vertikalitu nároží a kontrastuje s klidnější hmotou zadní budovy A,“ uvádí Jiří Vlasák, hlavní inženýr AFI EUROPE. „Fasáda obou budov bude provedena v kombinaci skla a moderních sklocementových a hliníkových prvků. Její výrazná plasticita se zakřiveným průběhem zajistí celému komplexu nezaměnitelný vzhled. Stínění bude řešeno exteriérovými žaluziemi a do všech prostor bude pro maximální komfort zajištěn přívod čerstvého vzduchu pomocí otevíratelných oken. Veřejně přístupné venkovní plochy budou z části pochozí a z části řešené formou parkových úprav s vodními prvky. Kromě toho je v AFI Vokovice myšleno i na cyklisty. Nájemci budou mít k dispozici kolárnu se zázemím a sprchami,“ dodává Vlasák.

Místní zaměstnanci budou moci využívat stravování ve společné jídelně, zajít si do některé z blízkých restaurací anebo uspořádat piknik v nedalekém Šáreckém údolí. Tato lokalita na hranici Vokovic a Veleslavína je zárukou kompletní občanské vybavenosti a skvělé dopravní dostupnosti jak automobilem, tak městskou hromadnou dopravou. Projekt AFI Vokovice se nachází na křižovatce zastávky tramvaje, stanice metra trasy A Veleslavín, autobusového terminálu a vlakového nádraží. K Pražskému okruhu je to pouhých pět minut jízdy automobilem a na mezinárodní Letiště Václava Havla Praha to trvá slabých 10 minut.

Zdroj: AFI EUROPE