30. října 2017

AFI Vokovice má prvního nájemce budovy B

AFI Vokovice má prvního nájemce budovy B

AFI VOKOVICE hlásí prvního a zároveň majoritního nájemce budovy B Developer AFI EUROPE podepsal smlouvu o pronájmu více než 2 300 m2 prémiových kancelářských prostor v administrativním komplexu na Evropské třídě. Poskytovatel prvotřídní lékařské péče Canadian Medical Care (dále jen CMC), člen skupiny EUC, bude mít v AFI Vokovice svou centrálu a zároveň se zde chystá provozovat soukromou kliniku. Společnost kompletně obsadí čtyři standardní podlaží a část 1. podzemního podlaží, čímž se stane hlavním nájemcem ve vyšší budově B. Zdravotnické služby v objektu navíc doplní lékárna na ploše 125 m2, kterou AFI Europe pronajala dalšímu nájemci.

AFI-Vokovice

„Kolaudace AFI Vokovice se uskuteční koncem příštího léta a Canadian Medical Care se nastěhuje hned v září. Opustí dosavadní sídlo situované ve veleslavínském zámku a využije naše prostory s lepší dopravní dostupností a větší kapacitou. V komplexu AFI Vokovice společnost CMC získá moderní a funkční zázemí přímo na dopravním uzlu Veleslavín, kde se kříží trasy autobusů, tramvají, vlaků a metra. Věříme, že ještě výhodnější polohu v rámci lokality Prahy 6 ocení nejen zaměstnanci, ale také klienti společnosti, což přispěje k jejímu dalšímu růstu,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic.

Skupina EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení, která patří k nejvýznamnějším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče. Je největší dodavatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Prémiovou péči zastřešuje CMC, která poskytuje komplexní a vysoce nadstandardní lékařské služby. Zaměstnává odborníky z více než čtyřiceti medicínských oblastí, disponuje špičkovým vybavením a svým klientům je k dispozici 24 hodin denně. O kvalitě péče svědčí i fakt, že CMC jako první soukromá klinika v České republice získala v roce 2011 certifikát kvality od Spojené akreditační komise ČR a opakovaně se umisťuje v hodnocení „Českých 100 Nejlepších“ jako zdravotnické zařízení roku.

„Naše společnost se bude po dvaceti letech stěhovat ze Zámku Veleslavín do moderního kancelářského komplexu v blízkosti stávající lokality a s ještě výhodnější dopravní polohou. AFI Vokovice nabízí větší a modernější prostory pro naše klienty, stejně jako zázemí pro zaměstnance, v klíčové lokalitě Prahy 6. V rámci CMC vznikne nové high-tech dentální centrum a nový koncept poskytování lékařské ambulantní péče včetně otevřených sesteren a zapojení zdravotnických asistentů. Komfortní prostory si zaslouží pacienti i zaměstnanci,“ upřesňuje MUDr. Barbara Taušová, jednatelka CMC.

AFI Vokovice tvoří dvě kancelářské budovy, které se vizuálně i prostorově odlišují, ale přesto představují jeden kompaktní celek. Nižší šestipodlažní budova A je objemnější a dominuje jí šedý obklad ze sklocementových tvarovek v geometrickém uspořádání. Vyšší osmipodlažní budova B zaujímá menší část území a charakterizují ji atraktivní zlatavé pilastry, díky nimž zaujme na první pohled. Projekt je dílem studia DAM architekti a aspiruje na zelený certifikát LEED v nejvyšším stupni Platinum. K vysokému ratingu přispívá dostupnost komplexu různými dopravními prostředky, zázemí pro cyklisty, minimalizace světelného znečištění, zelené střechy a parkové úpravy v okolí.