29. října 2017

Allegro nově obsadí sklad Prologis

Allegro nově obsadí sklad Prologis

Prologis podepsal nájemní smlouvu na 21 950 m2 se společností Grupa Allegro, největším internetovým obchodem v Polsku, v Prologis Park Błonie. Smlouva zahrnuje pronájem jak 13 100 m2, které společnost obsadí nyní, tak dalších 8 850 m2, které začne využívat v roce 2017.

Jenom v posledním čtvrtletí se jedná již o třetí nájemní smlouvu, kterou Prologis uzavřel se společností z oblasti e-commerce v regionu střední a východní Evropy. Transakci zprostředkovala poradenská firma BNP Paribas Real Estate. „Allegro neustále hledá nová řešení jak pro své zákazníky, tak pro obchod samotný. Prologis Park Błonie vyhovuje našim potřebám. Jeho výhodná lokalita je pro nás důležitá obzvláště, když hledáme kvalifikovanou pracovní sílu,“ řekl ředitel pro dodavatelský řetězec společnosti Allegro Adam Pawelczak.

„Jsme svědky logistického rozmachu sektoru e-commerce v Polsku a očekáváme, že si do roku 2020 společnosti z tohoto odvětví budou pronajímat až 700 000 metrů čtverečních ,“ řekl ředitel pro pronájmy Prologis Polsko Zbigniew Smyczyński. „Těší nás, že si společnost Allegro pro umístění svého distribučního centra vybrala právě Prologis Park Błonie. Příměstské parky jsou pro společnosti stále atraktivnější a to hned z několika důvodů: dostupnost pracovníků, sympatické náklady na pracovní sílu a relativně nízké nájemné. Prologis Park Błonie všechna tato kritéria splňuje,“ dodal Smyczyński.

„E-commercový trh zažívá exponenciální růst. Klíčoví hráči tohoto odvětví potřebují nové prostory zpravidla velmi rychle. Uzavření smlouvy s tak zaneprázdněnou firmou jako je Allegro vyžadovalo z naší strany velkou disciplínu,“ řekla konzultantka průmyslového a logistického oddělení BNP Paribas Real Estate Polsko Martyna Kajka.

Prologis Park Błonie je moderní distribuční centrum složené ze sedmi budov o celkové rozloze 152 000 m2. Nachází se 25 kilometrů západně od centra Varšavy, u silnice E30/DK92, která spojuje západní a východní Evropu, a zároveň u dálnice A2, které vede mezi Varšavou a Berlínem. Park je atraktivní zejména pro společnosti poskytující distribuční služby jak v evropském, tak v regionálním měřítku.

Zdroj: Prologis