30. října 2017

Arcona Capital prodává zónu skupině VGP

Arcona Capital prodává zónu skupině VGP

Společnost Arcona Capital v zastoupení fondu Belgravia European Fund se sídlem na Normanském ostrově Jersey úspěšně dokončila prodej průmyslové zóny v severočeském Chomutově skupině VGP. Pozemky, jež byly doposud ve vlastnictví fondu, disponují územním rozhodnutím pro průmyslové užití a jsou strategicky umístěny poblíž dálnice D7 nedaleko Chomutova.

Aktivní nabídky společnosti Arcona Capital Central European Properties a.s. najdete zde

arcona capital

Severočeský kraj v současnosti zaznamenává příliv nových investic. Umístění průmyslové oblasti nabízí benefity, jako je vynikající napojení na silniční síť, dostupnost kvalifikované pracovní síly nebo malou přepravní vzdálenost k hlavním výrobním centrům automobilového průmyslu v České republice a Německu. Zóna se rozkládá na ploše 92 667 m2, z toho 48 000 m2 je vyhrazeno k výstavbě logistického centra či areálu lehkého zpracovatelského průmyslu.

„Výsledek prodeje nás velmi potěšil a skupině VGP přejeme maximálně úspěšný průběh všech developerských aktivit, které pro tuto průmyslovou lokalitu do budoucna plánuje,” uvedl Zbyněk Laube, ředitel Správy aktiv a rozvoje společnosti pro střední a východní Evropu ve skupině Arcona Capital.

Arcona Capital převzala správu průmyslové zóny v roce 2009. Prostřednictvím aktivit spojených s jejím dalším rozvojem, například projektováním a získáním stavebního povolení, umožnila její prodej uznávanému průmyslovému developerovi VGP.

Transakce v Chomutově i prodej 170 000 m2 průmyslových pozemků v Srbsku v dubnu 2016 potvrzují, že Arcona Capital je ve střední a východní Evropě kompetentním partnerem pro onshore i offshore fondy. Společnost se navíc zaměřuje na stále širší portfolio aktiv.

Zdroj: Arcona Capital

Aktivní nabídky společnosti Arcona Capital Central European Properties a.s. najdete zde