30. října 2017

ARCONA CAPITAL ROZŠIŘUJE SVÉ PORTFOLIO

ARCONA CAPITAL ROZŠIŘUJE SVÉ PORTFOLIO

ARCONA CAPITAL ROZŠIŘUJE SVÉ POLSKÉ PORTFOLIO

Aktivní nabídky společnosti Arcona Capital Central European Properties a.s. najdete zde

arcona capital

Praha, 31. července 2017: Společnost Arcona Capital urychluje svůj akviziční plán, v jehož rámci od počátku letošního roku zakoupila již 11 nákupních center. V červenci se podařilo Arcona Property Fund získat kancelářské centrum Maris Office Centre ve Štětíně od společnosti Bywater Properties za zhruba 8,9 milionů eur. Tato šestipatrová budova byla postavena v roce 2006 a má k dispozici 5 455 metrů čtverečních plochy k pronájmu a 119 podzemních parkovacích míst. Budova se nachází v centru města a je pronajata 11 nájemníkům, včetně společností Intive, Mobica a Prudential.

Tato akvizice zvyšuje celková aktiva fondu na 96.8 milionů eur, přičemž rozložení podle zemí je následující: 40,5 % v Polsku, 17,8 % v České republice a 41,7 % na Slovensku.

Transakce proběhla jako firemní prodej a byla financována společností DNB Bank Polska S.A. Kupci radily právnická kancelář White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna k.s., APP Projekt a TPA Polska. DLPA Piper Wiater k.s. radil prodávajícímu.

Mateusz Siejka, managing director Arcona Capital v Polsku, komentoval transakci: „Akvizice této moderní budovy v žádané lokalitě zlepší celkovou kvalitu portfolia a pokračuje v trendu tzv. orientace na Polsko v rámci fondu. Jsme připraveni v budoucnu získat další výnosné nemovitosti a již nyní zkoumáme nové příležitosti.“

Arcona Capital:

Arcona Capital v současnosti spravuje více než 90 komerčních a rezidenčních projektů v 6 zemích kontinentální Evropy s více než 4 000 nájemci. Společnost v regionu spravuje jeden veřejný realitní fond, dva regulované soukromé akciové/rozvojové fondy, patnáct segregovaných uzavřených fondů a dva oddělené účty. V současné době vlastní společnost více než 900 000 m² pozemků s územním rozhodnutím pro rezidenční a komerční výstavbu. Na polském trhu se Arcona zaměřuje na akvizice v oblasti maloobchodu, kanceláří a logistiky s hodnotou pozemků od 10 milionů do 100 milionů eur.

Aktivní nabídky společnosti Arcona Capital Central European Properties a.s. najdete zde