11. prosince 2018

Arcona Capital zapsala fond Arcona Property Fund N. V. na Burzu cenných papírů Praha

Arcona Capital zapsala fond Arcona Property Fund N. V. na Burzu cenných papírů Praha

Stal se tak vůbec prvním fondem zapsaným na burze v segmentu Fondů UCITS (subjektů kolektivního investování do převoditelných cenných papírů) a AIF (alternativních investičních fondů)

Aktivní nabídky společnosti Arcona Capital Central European Properties a.s. najdete zde

stažený soubor

Běžné akcie fondu Arcona Property Fund N. V. byly dnes přijaty na trh Kolektivního investování cenných papírů, regulovaný trh Burzy cenných papírů Praha (PSE) a budou tak jako první obchodovány na burze v segmentu Fondů UCITS a AIF.

Jako vůbec první fond, který zalistoval své akcie v daném segmentu trhu, vnímá Arcona tento krok jako průkopnickou transakci s potenciálem vytvořit precedens pro podobně orientované společnosti, jež by rády zlepšily svoji viditelnost a likviditu prostřednictvím burzy.

„Jedná se o transakci s výhodou ‚prvního tahu’,” řekl Guy Barker, výkonný ředitel společnosti Arcona Capital a zároveň manažer fondu. „Umožní našim stávajícím investorům okamžitě obchodovat s akciemi fondu Arcona Property Fund jak v Praze, tak v Amsterdamu, což zvýší likviditu cenných papírů, a tím i náš potenciál navýšit kapitál potřebný pro další expanzi. Po regulačním schválení budou mít prostřednictvím pražské burzy výhledově možnost obchodovat s akciemi i retailoví investoři, což jim poskytne zajímavou alternativu pro vstup na regionální trh s nemovitostmi. Fond nabízí atraktivní kombinaci likvidity a dividend v pevném regulačním rámci,“ dodal Barker.

„Se společností Arcona se investorům otevírá možnost investic do stále velmi populárního nemovitostního segmentu, a to v českých korunách na lokálním regulovaném trhu,“ dodal Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Arcona Property Fund N. V., založený v roce 2003, je kótován na burze NYSE Euronext Amsterdam a poskytuje přístup k dynamickým trhům s nemovitostmi ve střední Evropě. Zaměřuje se na vysoce výnosné investice do kancelářských a maloobchodních nemovitostí. V současné době jeho diverzifikované portfolio zahrnuje 4 aktiva v České republice, 8 na Slovensku a 12 v Polsku v celkové hodnotě přibližně 96,8 milionů eur. V horizontu tří let plánuje fond rozšířit celkovou hodnotu fondu až na 500 milionů eur.

Aktivní nabídky společnosti Arcona Capital Central European Properties a.s. najdete zde