27. října 2017

Bannatyne prezidentem Prologis Europe

Bannatyne prezidentem Prologis Europe

Prologis oznámil, že Ben Bannatyne byl jmenován prezidentem Prologis pro Evropu. Ve funkci nahradí Philipa Dunna, který na této pozici působil téměř sedm let.

Foto: Prologis

Ben Bannatyne nastoupí na novou pozici v lednu 2016 a bude spolupracovat s Philipem Dunnem, od kterého převezme agendu. Bude podřízen generálnímu řediteli Prologis pro Evropu a Asii Garymu E. Andersonovi a bude dohlížet na veškeré aktivity v Evropě, což zahrnuje 14 zemí a portfolio o rozloze 16,6 milionů metrů čtverečních (k 30. září 2015).

Ben Bannatyne pracuje v Prologis sedm let a na svoji novou pozici si přináší více než 20 let zkušeností v oboru. Před jmenováním na novou pozici působil jako výkonný ředitel Prologis pro střední a východní Evropu. Je také členem Evropského výkonného výboru. Před nástupem do Prologis pracoval jako výkonný ředitel JLL pro střední Evropu.

Philip Dunne nastoupil do Prologis Europe v prosinci 2008 jako provozní ředitel a prozatímní finanční ředitel. Prezidentem byl jmenován v létě 2009.

„Ben je velmi talentovaný a jde všem příkladem. Jsem přesvědčen, že se ukáže jako vynikající lídr našeho evropského byznysu,“ řekl Anderson.

Mezi početné úspěchy Philipa Dunna v Prologis patří vedení byznysu během finanční krize a fúze AMB a ProLogis, kdy portfolio narostlo na 16,6 milionů metrů čtverečních a došlo k vytvoření efektivnějšího a ziskovějšího evropského podnikání.

Nástupcem Bena Bannatyna v pozici regionálního ředitele pro střední a východní Evropu se stane senior viceprezident Martin Polák, který je v současné době ředitelem pro Českou republiku a Slovensko. Martin nastoupil do Prologis v roce 2008 jako manažer pronájmů. Od té doby zastával různé pozice a dohlížel na mnoho úspěšných projektů společnosti na českém a slovenském trhu. Ben Bannatyne řekl: „V posledních sedmi letech jsme společně s Martinem úzce spolupracovali a jsem si jist, že se své nové role ujme profesionálně a s nadšením.“ Martin Polák bude odpovědný za řízení portfolia střední a východní Evropy, které zahrnuje 4,4 milionů m2 logistických a průmyslových prostor (k 30. září 2015).

Zdroj: Prologis