1. ledna 1970

BB Centrum slaví 15. narozeniny

BB Centrum slaví 15. narozeniny

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde

bb centrum celek

„Patnáct let, patnáct dokončených budov, deset tisíc pracovních míst. I tak se dá stručně charakterizovat jeden z největších multifunkčních areálů v České republice - pražské BB Centrum, které letos oslaví 15. výročí od dokončení své první administrativní budovy – budovy C. Za jedinečnou proměnou a impozantním rozvojem této lokality stojí ryze česká developerská společnost PASSERINVEST Group v čele s Radimem Passerem.

Rozsáhlý multifunkční areál, z velké části tvořený administrativními budovami, se nachází v Praze 4 – Michlia své jméno dostal podle míst, mezi nimiž se rozkládá: ulicí Baarovou a Brumlovkou. Kromě deseti architektonicky rozmanitých administrativních budov zde najdeme i dva rezidenční projekty, základní školu a školku, Společenské centrum i fitness a wellness Balance Club Brumlovka. V BB Centru dnes sídlí mnoho významných společností, lídrů ve svém oboru. Za všechny jmenujme například Hewlett-Packard, GE Money Bank, Telefónicu O2, ČEZ, Unicredit Bank či Microsoft.

Z administrativních budov byly k dnešnímu dni dokončeny objekty A, B, C, D a E, dále Office Park, budovy Alpha, Beta, Gamma a FILADELFIE. Nepřehlédnutelnou dominantou celé lokality se stala naposledy jmenovaná budova FILADELEFIE stojící na rohu ulic Želetavská, U Pomníku a U Michelské školy. Architektonicky unikátní objekt o 17 nadzemních podlažích a 30 500 m2 administrativních ploch byl dokončen v létě roku 2010 a získal prestižní certifikát pro ekologicky šetrné budovy, BREEAM In Use (BIU) klasifikace „good“. Certifikátem BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) pro ekologicky šetrné budovy se může v areálu BB Centra pochlubit i budova Beta a v souladu se „zelenou“ strategií společnosti PASSERINVEST Group se o něj budou ucházet i všechny další administrativní budovy, které v rámci areálu vzniknou.

Ačkoli velkou část z již dokončených 200 tisíc metrů čtverečních ploch tvoří již zmíněné administrativní objekty, našel se zde prostor i pro zajímavé projekty bytové. Na pozemku mezi Baarovým parkem, Telčskou a Baarovou ulicí byl vloni na jaře dokončen Rezidenční park Baarova, který tvoří tři samostatné domy, mezi nimiž vznikl moderní vnitroblok s vnitřní zahradou. Každý bytový dům má vlastní vstup jak z ulice, tak z přilehlého Baarova parku. Rezidenční park Baarova obohatil tuto lokalitu o 139 nadstandardních bytů určených jak k prodeji, tak k pronájmu.

Samostatnou kapitolu v areálu BB Centra tvoří zcela nekomerční objekty, stavby vypovídající o zodpovědnosti PASSERINVEST Group vůči společnosti i životnímu prostředí. Patří k nim jak již zmíněný, velkoryse pojatý Baarův park, tak Společenské centrum či mateřská a základní škola Eliáš. Patnáct budov a 200 tisíc m2 ploch však v BB Centru nepředstavují konečná čísla. Již nyní je téměř dokončena 16. budova, administrativní budova G, a rozestavěn je objekt nesoucí označení Delta. „K těmto dvěma budovám by měly v dohledné době ještě přibýt další kancelářské budovy a dá-li Bůh, rádi bychom zde ještě postavili dva zajímavé bytové projekty,“ přibližuje své plány s BB Centrem Radim Passer, generální ředitel společnosti PASSERINVEST Group. „Také bychom chtěli pokračovat v realizaci parkových úprav, vodních prvků a střešních zahrad. Promýšlíme trasy pro pěší, aby i v tomto ohledu bylo BB Centrum pro své obyvatele a návštěvníky co nejpříjemnějším místem,“ dodává R. Passer.

V průběhu následujících let by se tak BB Centrum mohlo postupně rozrůst až na 300 tisíc m2 ploch a celkové náklady přesáhnout částku 17 miliard korun. „V současné době je před námi realizace ještě asi třiceti procent projektu. Věřím, že s Boží pomocí úspěšně dokončíme esteticky vydařený a funkčně vyvážený areál, který bude sloužit jak lidem zde pracujícím, tak obyvatelům této části Prahy,“ uzavírá Radim Passer.

Zdroj a foto: PASSERINVEST Group

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde