1. ledna 1970

Best of Realty vyhrál Park Mirakulum

Best of Realty vyhrál Park Mirakulum

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí letos již po dvanácté udělila svou Výroční cenu „Award for Excellence“. Na slavnostním galavečeru v sále České národní banky u příležitosti vyhlášení výsledků jubilejního 15. ročníku soutěže Best of Realty se držitelem této ceny stal Jiří Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v bývalém vojenském areálu ve středočeských Milovicích. Výroční cenu ARTN uděluje od roku 2002 za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj trhu nemovitostí v České republice.

Nominovat Jiřího Antoše se členové Asociace rozhodli pro jeho odvahu, originalitu a neotřelý podnikatelský záměr vybudovat naučně zábavný rodinný park na 10 hektarech zdevastovaného prostoru v bývalém nechvalně známém vojenském areálu a za kreativní prostor, kde mohou v dnešní uspěchané době společně trávit čas celé rodiny. „Vybudování Mirakula vnímáme mimo jiné také jako významný mezník v životě a pověsti města Milovice a inspirující příklad, který pomohl změnit způsob uvažování o budoucnosti tohoto místa,“ vysvětluje Zdeňka Klapalová, prezidentka Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která cenu v podobě skleněné trofeje během slavnostního ceremoniálu osobně předala.

„Vedle přízně návštěvníků je prestižní cena ARTN dalším uznáním potvrzujícím, že naše práce má smysl. Velmi si jí vážíme a děkujeme všem expertům a profesionálům, kteří pro Park Mirakulum hlasovali. A můžeme rovnou slíbit, že v nové sezoně budeme opět o něco dále: už nyní pracujeme na kreativním vodním světě, rozšíření lesní naučné stezky a spolu se sousedním Tankodromem Milovice i na úchvatné úzkokolejné železnici,“ říká Jiří Antoš, letošní držitel ceny ARTN „Award for Excellence“.

Společně s Jiřím Antošem vystoupil na pódium Lukáš Pilc, starosta města Milovice. „Mirakulum je pro nás symbolickým začátkem nové kapitoly Milovic. Paradoxně, další rozvoj jsme museli zahájit stavební uzávěrou, nastavením nových pravidel pro developery a investory a novým územním plánem. Ten je opřen o hodnoty zrcadlící se v Mirakulu: rodinu, přírodu a volný čas.“ Podle Lukáše Pilce stojí Mirakulum za nastartováním cestovního ruchu nejen v Milovicích, ale celého Polabí. A zároveň podporuje řadu místních firem a živnostníků. „Za celé město mohu vyjádřit vděk a uznání, že si pan Antoš vybral právě Milovice. Jeho park pro nás znamená přesně to, co znamená jeho název – zázrak,“ doplňuje starosta Pilc.

Od roku 2002 udělila Asociace cenu „Award for Excellence“ již osmi osobnostem a třem organizacím. Loňským držitelem se stal ing. Jan Světlík ze společnosti Vítkovice Machinery Group za rozvoj ostravských Dolních Vítkovic. O dva roky dříve obdrželo cenu Centrum Paraple, které za podpory společnosti Trigema Building vybudovala speciální přístavbu centra, v níž vedle speciálně upravených pokojů s 11 lůžky vznikla dílna na úpravu a opravy pomůcek, posilovna, samostatná počítačová učebna, konzultační místnost a prostor pro další služby klientům Centra Paraple. Mezi oceněnými osobnostmi je například architekt Zdeněk Lukeš (2011), nebo Karel Večeře z Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního (2007).

O projektu Mirakulum

Unikátní projekt areálu Mirakula plného nápaditých atrakcí vznikal v Milovicích dva roky. Po náročných sanačních pracích postupně vyrostly herní atrakce pro děti všech věkových kategorií. Velkolepý a architekturou výjimečný hrad s podzemními chodbami, kontaktní zoo, venkovní kamenný amfiteátr, nafukovací trampolíny, obří houpačky, lanové centrum a mnoho dalších nápaditých a inovativních prvků bylo zasazeno do malebné přírodní scenérie, kterou oceňují malí i dospělí návštěvníci. Mezi stavebním materiálem převládá akátové dřevo, kromě něho jsou v areálu využity i další přírodní materiály - kameny, lana a další. Za výtvarnou podobou parku stojí mladá, nadějná sochařka a výtvarnice Lucie Kozelská, která se pro své návrhy nechala inspirovat přírodou, klasickými literárními díly nebo rukopisem architekta Gaudího. Za realizací parku Mirakulum stojí turnovská firma Jiřího Antoše - TR Antoš s.r.o. Jedná se o truhlářskou firmu, vyrábějící od roku 1990 nábytek a několik posledních let vyrábějící dětská hřiště z akátového dřeva. Do letošního podzimu má společnost na svém kontě přes 1500 realizací, řada z nich se značnými přesahy do urbanismu, městského designu, sportu či vzdělávání. Další informace o parku k dispozici na lince.

Zdroj a foto: Bestofrealty.cz