27. října 2017

Borgers v Prologis Park Pilsen-Stenovice

Borgers v Prologis Park Pilsen-Stenovice

Prologis podepsal nájemní smlouvu na 12 000 m2 s německou společností Borgers v Prologis Park Pilsen-Stenovice v České republice.

Rodinná společnost dodávající automobilové díly zahájila v nové budově provoz 1. května 2015. Přesto bude  Prologis v nadcházejících měsících pokračovat v práci a prostory upraví dle potřeb zákazníka.

„Pro naše podnikání je důležitý snadný přístup k německým výrobcům OEM , stejně tak k regionálním obchodním cestám,“ řekl Lubor Šabacký, finanční ředitel Borgers, „Prologis Park Pilsen-Stenovice tyto požadavky splňuje.“ Uwe Hengstermann, generální ředitel Borgers, zdůraznil: „Abychom dokázali plnit požadavky zákazníků automobilového průmyslu, jako jsou metoda FiFo (první dovnitř, první ven), bezpečnost a zastřešení nakládací ploch, potřebovali jsme tomu přizpůsobit prostory. Jsme potěšeni, že Prologis našim požadavkům ochotně vyhověl.“

„V minulém roce jsme v regionu zaznamenali zvýšenou poptávku po distribučních a výrobních prostorách ze strany rostoucích firem vyrábějících díly pro automobilový průmysl,“ řekl Marek Muller, ředitel Prologis pro výstavbu a pronájem v České republice, „jsme potěšeni, že můžeme podpořit expanzi Borgers v regionu.“

Transakci zprostředkovala realitní společnost 108 Agency.

Prologis Park Pilsen-Stenovice sestává z 58 500 metrů čtverečních moderních logistických a distribučních prostor. Po nedávno podepsané smlouvě na 3 000 metrů čtverečních se Sony DADC je park nyní 100procentně pronajatý. Park se nachází pouhé dva kilometry od Plzně a prostřednictvím dálnice D5 je dobře napojen na národní a mezinárodní dopravní síť, což umožňuje efektivní distribuci na místní trhy i do sousedních zemí. Prologis je s více než 865 000 m2 logistických a průmyslových prostor jedním z předních poskytovatelů distribučních budov v České republice (k 31. březnu 2015).

Zdroj: Prologis