11. dubna 2020

Britská obchodní komora se přestěhovala do budovy Forum společnosti Flow East na Václavském náměstí

Britská obchodní komora se přestěhovala do budovy Forum společnosti Flow East na Václavském náměstí

Společnost Flow East oznamuje, že Britská obchodní komora v České republice úspěšně realizovala svůj přesun do budovy Forum, jedné z největších a nejznámějších historických staveb na Václavském náměstí v Praze.

Flow_East_The_Forum

Britská obchodní komora si v budově, kterou developerská společnost Flow East získala v roce 2002, pronajala 200 metrů čtverečních plně vybavených prémiových kanceláří. Renovace Fora v roce 2005 proběhla v souladu se strategií Flow East kupovat a vlastnit historické budovy v centru Prahy, které společnost následně modernizuje dle standardů třídy A a zároveň zachová jejich historickou a kulturní hodnotu.

Forum svým nájemcům nabízí 8 600 metrů čtverečních vysoce kvalitních kancelářských a maloobchodních prostor na šesti nadzemních podlažích, součástí projektu je i jedno podzemní patro s 22 parkovacími místy. Flexibilní rozvržení plochy jednotlivých podlaží dává na výběr z otevřeného, nebo celulárního uspořádání kanceláří. Elegantní prosklený výtah, dalších pět výtahů s kapacitou až 13 osob, systém kontroly vstupu na kartu, moderní interiéry a další prémiové charakteristiky přispívají k tomu, že se komerční prostory v této budově se statutem kulturní památky v srdci hlavní pražské obchodní čtvrti řadí mezi nejvyhledávanější.

Flow_East_The_Forum_Cisarske_schodiste

Novobarokní stavba, navržená renomovaným vídeňským architektem Friedrichem Ohmannem a dokončená v roce 1896, se pyšní mnoha historicky významnými prvky, včetně velkolepého Císařského schodiště a jeho barokní štukatury, jež je dominantou interiéru. Všechny sochy, balkony v 1. i 2. patře a impozantní střešní kupole jsou původní a dávají tak Foru spíše vzezření paláce, nikoli administrativní budovy.

Původním nájemcem Fora byla pojišťovna Assicurazioni Generali, která svého času zaměstnávala i spisovatele Franze Kafku. Britská obchodní komora tedy nyní kráčí ve stopách jednoho z nejslavnějších obyvatel Prahy. V rámci poslední kapitoly historie budovy se Britská obchodní komora přidá do společnosti jejích dalších nájemců, jako jsou H&M, Sephora, AON, Boston Consulting Group, Mattel nebo Turkish Airlines.

„Když nás Britská obchodní komora oslovila s tím, že potřebuje nové kanceláře, potěšilo nás, že můžeme nabídnout vhodný prostor v tak prestižní a historicky významné budově a zařídit jeho kompletní vybavení tak, aby byl přesun co možná nejsnazší. Forum spojuje historický odkaz města s vynikajícím dopravním spojením do centra i s nejnovějšími kancelářskými technologiemi,“ říká William Bucknell, výkonný ředitel Flow East pro nemovitosti.

„Komora je centrem česko-britských podnikatelských komunit. Máme pocit, že kanceláře v tak výjimečné budově v centru města nám poskytnou správné zázemí pro pokračování důležité práce na rozvíjení a posilování obchodních vztahů mezi našimi dvěma historicky úzce propojenými zeměmi,“ dodává Marcela Černochová, výkonná ředitelka Britské obchodní komory.

Flow East na Václavském náměstí vlastní i další architektonicky významné budovy. Nedaleký hotel Jalta je ukázkovým příkladem stalinistického „socialistického realismu“ s funkcionalistickými prvky. The Flow Building, moderní prvotřídní budova s dokončením plánovaným na léto letošního roku, pak představuje vlastní architektonickou stopu společnosti Flow East na tomto náměstí.