16. září 2018

Bude do roku 2020 polovina populace pracovat nezávisle na pevném pracovním prostoru? Trendy a novinky z oblasti coworkingu dnes řeší mezinárodní konference TechoCon

Bude do roku 2020 polovina populace pracovat nezávisle na pevném pracovním prostoru? Trendy a novinky z oblasti coworkingu dnes řeší mezinárodní konference TechoCon

PRAHA, 13. září 2018 – Trendům ve sdílení pracovního prostoru, informací i talentů se věnuje dnešní mezinárodní konference TechoCon 2018 – The Workplace of the Future. Návštěvníky čeká program nabitý přednáškami a diskusemi o nových technologiích a pracovním prostředí na téma coworkingu. Akce přivítá české i světové špičky z oboru, ke kterým patří například Doug Lowrie z Microsoftu, Chris Cooley ze společnosti EVELO či Lubomír Šilhavý z WorkLounge Prague.

Aktuální nabídku sdílených kanceláří najdete zde

konference2

Největším trendem současnosti je změna. O tom, jak změny promítnout do navrhování prostoru, bude TechoCon především,“ říká jeden ze zakladatelů konference Milan Začal. Takzvaný open space podle něj začíná být minulostí a postupně ho nahrazují coworkingové prostory. „Podle nejnovějších předpovědí by do roku 2020 měla polovina populace pracovat nezávisle na pevném pracovním prostoru. Podnikatelé, lidé pracující z domu či digitální nomádi se považují za budoucnost. I tito lidé ale potřebují komunikovat s podobně smýšlejícími jedinci a zde může být řešením coworking,“ vysvětluje Milan Začal.

Sdílení informací, lidské síly a talentu s sebou nese zcela nové pohledy na práci, na které musejí reagovat i architekti či interiéroví designéři. „Aktuálně se ve světě nachází 15 000 coworkingových center a do konce roku 2018 se očekává nárůst jejich počtu o více než 25 procent. Jenom v České republice je jich 70, z toho 40 v Praze. Tomu nahrává obrovský boom digitalizace budov – senzory, mobilní aplikace či bezdrátová technika,“ říká spoluzakladatel konference TechoCon Šimon Opekar.

Již druhý ročník konference TechoCon se koná v prostorech showroomu TECHO v pražské Hostivaři. Pro tento rok si organizátoři zvolili téma coworkingu a přizvali široké spektrum řečníků nejen z oblasti navrhování kanceláří, ale i psychology, výzkumníky či analytiky zabývající se prostorem a lidským chováním. Mezi nejznámější speakery patří Doug Lowrie z Microsoftu, Chris Cooley ze společnosti EVELO či Lubomír Šilhavý z WorkLounge Prague. „Jedná se o první celodenní interaktivní konferenci v České republice zaměřenou na technologické inovace a jejich vliv na život v kancelářích. Očekáváme několik set návštěvníků,“ dodává Šimon Opekar.

O společnosti

TECHO, a.s., patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům kancelářského nábytku a je jednou z největších společností v České republice, která poskytuje komplexní služby v oblasti výstavby komerčních interiérů na klíč (tzv. fit-out řešení) pro celou řadu nadnárodních i lokálních firem v Evropě a na Blízkém východě. Společnost je od roku 2008 součástí nizozemské skupiny Royal Ahrend NV, která patří mezi tři největší výrobce kancelářského nábytku v Evropě. Klientelu společnosti tvoří významné bankovní domy, finanční ústavy, mezinárodní společnosti, vládní organizace a veřejné instituce. Její pobočky dnes najdeme ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii, na Ukrajině a také v Číně a ve Spojených arabských emirátech. Podnikatelské aktivity TECHO však sahají i do exotičtějších oblastí, například do africké Nigérie a Gabunu či na karibský ostrov Trinidad.

Aktuální nabídku sdílených kanceláří najdete zde