3. června 2018

Budova Five vítězem CEEQA awards

Budova Five vítězem CEEQA awards

Pražský projekt Five oceněn jako nejlepší kancelářský development i zelená budova roku 2017 v prestižní soutěži CEEQA. Skanska Commercial Development Europe získala rekordních pět ocenění v patnáctém ročníku prestižní soutěže Central & Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA).

Five by Skanska_lobby 2

Foto: Five by Skanska - lobby 2

Historického úspěchu se dočkal pražský projekt Five, který v tvrdé konkurenci projektů střední a východní Evropy získal ocenění Office Development of the Year a Green Leadership Building of the Year. Developerská Skanska bodovala zároveň v kategoriích Developer of the Year, Green Leadership Company of the Year a Overall Company of the Year. CEEQA každoročně oceňuje úspěchy dosažené na poli komerčního developmentu v 18 zemích střední, východní a jihovýchodní Evropy.

Kancelářská budova Five rozšířila v loňském roce nabídku Prahy 5 o 14 400 m2 špičkových administrativních ploch. Komplex, který se stal sídlem MSD IT Global Innovation Hub, Roche Diagnostics, EBM Group a U1, dnes vlastní německý realitní fond Triuva. Developerská společnost Skanska od podzimu loňského roku za Five sbírá prestižní odborná ocenění udílená jak v ČR, tak v regionu CEE.

Kancelářská budova Five navazuje na genius loci Prahy 5 a původní industriální architekturu vhodně doplňuje o novou moderní část. Studio Qarta architektura a celý projektový a stavební team odvedli skvělou práci,“ říká Alexandra Tomášková, ředitelka Skanska Property Czech Republic, a dodává: „ocenění, která Five získal za ekologická řešení a inovace, nás velmi těší. Jsme rádi, že kvalitu našich projektů oceňují jak naši klienti, tak odborná veřejnost.“

Vedle CEEQA bodovala kancelářská budova Five ještě v tuzemských realitních a stavebních soutěžích vyhlašovaných ke konci loňského roku. Konkrétně v soutěži Best of Realty 2017 se umístila na druhém místě v kategorii Nová administrativní budova, v rámci soutěže Stavba roku 2017 získala zvláštní cenu poroty za rozsah užití systému BIM a také dostala ocenění Leading Green Building of the Year v soutěži CIJ Awards Czech Republic 2017.