30. října 2017

CA Immo odkoupilo Danube House

CA Immo odkoupilo Danube House

CA Immo úspěšně dokončila jednání s Union Investment Real Estate GmbH o odkupu 49% podílu v kancelářských budovách Danube House v Praze a Infopark v Budapešti, které byly součástí otevřeného nemovitostního fondu UniImmo: Europe. Obchod, který byl již dokončen, začne okamžitě přispívat k dlouhodobé ziskovosti (FFO I) částkou cca 3 mil. euro.

Frank Nickel, CEO CA Immo: „Tímto dalším snížením menšinových spoluvlastnických podílů zvýšíme efektivitu správy našeho portfolia a posílíme naši dlouhodobou ziskovost, což představuje další velký krok směrem k rozšiřování našeho strategického kancelářského portfolia na klíčových trzích.“

Touto akvizicí CA Immo navyšuje svůj vlastnický podíl v budovách z předchozích 51 % na 100 %. Dále se významně zjednodušuje struktura tím, že o tomto portfoliu bylo v rozvaze reportováno na základě vlastního kapitálu. V důsledku této transakce bude investice do nemovitostí ve výši přibližně 80 mil. euro zahrnuta do výsledovky; z důvodu plné konsolidace aktiv (na roční bázi) skupinový příjem z nájemného naroste o přibližně 6 mil. euro.

S mírou obsazenosti 97,5 % (k 30. září 2016), jsou obě kancelářské budovy, tedy jak Danube House v Praze o ploše 21 400 m2, tak i Infopark v Budapešti o ploše 13 700 m2, téměř plně pronajaty. Hrubý výnos portfolia (gross yield) byl v nejnovější rozvaze 7,0 %. Úvěry, představující před dokončením transakce přibližně 40 % hodnoty portfolia, byly plně splaceny v rámci kupní ceny z vlastního kapitálu.

Zdroj: CA Immo