18. ledna 2019

CBRE: Nákupní centrum Novodvorská Plaza změnilo majitele

CBRE: Nákupní centrum Novodvorská Plaza změnilo majitele

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, oznámila svou první letošní investiční transakci, akvizici obchodního centra Novodvorská Plaza, při které zastupovala nového majitele společnost Bluehouse.

cbre

Centrum Novodvorská Plaza se otevřelo v roce 2006 zejména pro zákazníky z Prahy 4 a 12 - Lhotka, Kamýk, Modřany a Libuš. V těchto městských částech, v okruhu zhruba deseti minut městskou hromadnou dopravou, žije více než 150 tisíc obyvatel. Centrum tak navštěvuje pět milionů zákazníků ročně. Nákupní centrum má rozlohu cca 26 000 m2, ve kterém nabízí přes sedmdesát obchodů. Mezi ty nejvýznamnější patří hypermarket Tesco, H&M, Lindex, New Yorker, Pepco, CCC, Deichman, Datart nebo Sportisimo.

Novodvorská Plaza, kterou nám představil investiční tým CBRE, je skvělým rozšířením našeho portfolia v České republice. Nákupní centrum perfektně zapadá do naší fondové strategie, v rámci které centra přestavujeme a modernizujeme. Chceme se zaměřit na další investice do centra a vytvořit moderní maloobchodní destinaci pro okolní komunitu,” říká Iain Fanthorpe ze společnosti Bluehouse.

Transakce je skvělou ukázkou komplexních dovedností CBRE v komerčních nemovitostech, počínaje službami investičního poradenství přes změnu komerční obchodní strategie po poradenství v oblasti rekonstrukce. Během akvizice vznikla nová strategie v oblasti správy majetku a leasingu, která se stala základem pro akvizici investora,“ říká Katarína Brydone, Head of Retail společnosti CBRE Retail.

České komerční prostory většinou vlastní majitelé, kteří svůj majetek dlouhodobě drží, a tudíž se prodávají zřídka. To spolu s nízkou výstavbou vede k tomu, že český trh trpí nedostatkem kvalitních komerčních investičních příležitostí. Společnost Klepierre prodala centrum Novodvorská Plaza po dvanácti letech. Proto nás těší, že jsme zprostředkováním obchodu přispěli ke zlepšení likvidity českého trhu,“ dodává Vítězslav Doležal, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE.