14. března 2019

Central Group na jaře nabídne rodinné projekty i investiční byty

Central Group na jaře nabídne rodinné projekty i investiční byty

V jarní nabídce největšího českého stavitele bytů, společnosti Central Group, se mohou zájemci o nové bydlení v Praze těšit hned na tři výjimečné lokality, které uspokojí poptávku po bydlení ve středním segmentu, ale také nabídnou zajímavou příležitost pro investory. Celkem se během jarních měsíců portfolio Central Group rozroste o několik stovek bytů. Na trhu se postupně objeví etapy úspěšných bytových projektů, jako jsou například Zahrady Bohdalec v Michli či Harfa Design Residence v Libni. Nebude ale chybět ani novinka zaměřená na cenově dostupné bydlení kousek od metra Zličín.

Jaro odstartoval Central Group poslední etapou oblíbeného rodinného projektu v pražské Michli. Od včerejška nabízí Zahrady Bohdalec dalších 81 bytů v nízkopodlažních bytových domech, které jsou zasazeny do klidné a přitom skvěle dostupné lokality Prahy 4. V blízkém okolí je hned několik školských zařízení a přímo v místě vznikne i dětské hřiště. Díky tomu, že je ulice určena výhradně pro rezidenty, poskytuje areál klid a dostatek soukromí, což ocení zejména rodiny s dětmi. V rámci první etapy je již polovina všech bytů prodána. Celý projekt bude dokončen v listopadu 2020.

CG

Investiční příležitost v Libni

Další etapy prodeje se dočká také velmi úspěšný projekt v Libni. Harfa design Residence, která vyrůstá v sousedství nákupního centra Galerie Harfa a jen pár metrů od stanice metra, nabídne zejména bydlení atraktivní pro investory, na které je tento projekt primárně zaměřen. Kromě promyšlených menších dispozic totiž nabídne i nonstop recepci, po které investoři v obdobných projektech často volají. Termín dokončení tohoto designového projektu je v září příštího roku.

Dostupné bydlení na Zličíně

Jednoznačně největším a nejzajímavějším novým projektem letošního jara v nabídce Central Group bude bytový komplex v těsné blízkosti metra Zličín v areálu bývalé Tatry Zličín. Název projektu - Park Zličín poukazuje na velkorysé řešení veřejného prostoru ve vnitrobloku projektu. Letos na jaře zde bude zahájena výstavba více než 500 bytů. Okolí metra Zličín je dnes velmi vyhledávanou lokalitou pro život a tento projekt tak uspokojí velkou poptávku po bydlení v této lokalitě. Zároveň doplní sousední velmi úspěšný projekt Metropole Zličín, který Central Group v loňském roce kompletně doprodal.

Letos chce Central Group prodat až 1000 bytů

Přestože je celkově nabídka na pražském rezidenčním trhu velmi omezená, Central Group má i pro jarní měsíce připraveno bydlení pro stovky lidí. „Předpokládáme, že budeme letos schopni na pražském rezidenčním trhu prodat 800 až 1000 bytů, tedy podobné množství, které jsme prodali v minulých dvou letech,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Central Group je suverénně největším vlastníkem pozemků pro bytovou výstavbu v Praze. V jeho portfoliu je jen aktuálně více než milion metrů čtverečních brownfieldů a pozemků určených k výstavbě pro zhruba 30 tisíc nových bytů po celé Praze. „Přestože máme pozemky, kde by logicky rezidenční výstavba měla vznikat, nemůžeme kvůli neúměrně dlouhým povolovacím procesům v Praze uspokojit velkou poptávku po vlastním bydlení. Přitom bychom dokázali letos prodat klidně dva až tři tisíce bytů,“ doplnila Tomášková.

Brownfieldy pro budoucí bydlení

Společnost se v posledních letech zaměřuje na transformaci zanedbaných brownfieldů v Praze na příjemná místa pro život, která jsou přínosem i pro své okolí s množstvím zeleně a hodnotného veřejného prostoru. Většina projektů neřeší jen samotné bydlení, ale nabízí novým obyvatelům, ale i starousedlíkům služby, obchody, restaurace, kavárny a občanskou vybavenost. Ve velkých projektech je stále běžnější, že Central Group na své náklady buduje mateřské školy, poskytuje městské části pozemky pro vybudování škol, úřadů, řeší dopravu v širším okolí lokalit apod.

Ilustrační foto: Harfa design Residence