29. října 2017

CertiCon ve finále mezinárodní

CertiCon ve finále mezinárodní

Česká společnost CertiCon postoupila do finálového klání v prestižní soutěži European Business Awards 2015/2016. Závěrečné prezentace se uskuteční ve středu 20. dubna v Amsterdamu a CertiCon bude zastupovat její výkonný ředitel prof. Vladimír Mařík. Již dříve byla společnost CertiCon nominována nezávislou porotou jako jedna z deseti nejlepších evropských společností v kategorii Ocenění za inovace (The UKTI Award for Innovation) a současně byla firma označena za národního šampiona zastupujícího v této kategorii Českou republiku. Z České republiky postoupily do finále pouze dvě společnosti.

„Postupu do finále si velmi vážíme, a jsme hrdí na to, že reprezentujeme Českou republiku v takto prestižní soutěži. Znamená to pro nás nejen velkou výzvu, ale i jisté potvrzení, že jde naše společnost správným směrem. Obstát v tak silné konkurenci nejlepších inovátorů v Evropě je dalším krokem v plnění našeho snu a firemního poslání. Náš rozvoj děláme cíleně a věříme, že mezi tuto elitu patříme,“ říká Ing. Daniel Štofan, ředitel pro technický rozvoj společnosti CertiCon. 

Do finále soutěže postoupilo celkem 110 firem světa napříč 11 kategoriemi. Ty byly vybrány nezávislou odbornou porotou z celkového počtu 678 národních šampionů. Do soutěže se letos přihlásilo více než 32 tisíc firem ze 33 států světa, což znamená 33% nárůst oproti roku předchozímu. Odborná porota nyní bude detailně hodnotit všechny finalisty a vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni na slavnostním vyhlášení v červnu letošního roku.

CertiCon je česká společnost, která se již od roku 1996 zabývá inovacemi a vývojem softwarových a hardwarových řešení v oblasti IT a kybernetiky zejména pro zdravotnictví, automobilový průmysl a telekomunikace. Je významným partnerem českých univerzit, jako je ČVUT či ZČU v Plzni. Spolupracuje též na projektech s významnými institucemi jako například s rakouskou Christian Doppler laboratoří, kde realizuje aplikovaný výzkum v oblastech Průmyslu 4.0, distribuované umělé inteligence, multiagentních systémů, strojového učení, znalostních systémů, datových skladů a dolování dat (data mining), inteligentní robotiky a biokybernetiky.
European Business Awards je jedna z nejprestižnějších nezávislých podnikatelských soutěží v Evropě. Od roku 2007 oceňuje nejlepší moderní evropské firmy. Porotci se zaměřují na inovace, etiku a ekologii. Mezi porotci se najdou bývalí premiéři i prezidenti států EU. V minulém ročníku soutěže bojovalo o různá ocenění přes 24 000 společností z více jak 33 zemí.

Zdroj: CertiCon, a.s.