29. října 2017

CetiCon získal další dvě prestižní ceny

CetiCon získal další dvě prestižní ceny

Česká společnost CertiCon reprezentující Českou republiku v prestižní soutěži European Business Awards 2015/2016 se umístila v kategorii Inovace v první desítce, tedy mezi 10 nejinovativnějšími evropskými firmami, a získala tak ocenění Ruban d´Honneur. CertiCon boduje i na domácí scéně a získal uznávané ocenění CZECH Stability Award, které každoročně vyhlašuje Bisnode ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100.

„Jsme velmi potěšeni, že se naší společnosti dlouhodobě daří získávat prestižní ocenění nejen na domácí, ale také zahraniční scéně. Za získáním titulu národního šampiona a ocenění Ruban d´ Honneur ve věhlasné soutěži European Business Awards stojí usilovná práce celého týmu a vypovídá o tom, že kvalita našich inženýrů je skutečně na vysoké úrovni,“ říká prof. Vladimír Mařík, výkonný ředitel společnosti CertiCon. „Neméně významné je pro nás také ocenění CZECH Stability Award. Excelentní hodnocení podtrhuje velmi dobrou ekonomickou situaci a dlouhodobou stabilitu společnosti“ dodává prof. Mařík.

CertiCon je česká společnost, která se již od roku 1996 zabývá inovacemi a vývojem softwarových a hardwarových řešení v oblasti IT a kybernetiky zejména pro zdravotnictví, automobilový průmysl a telekomunikace. Je významným partnerem českých univerzit, jako je ČVUT či ZČU v Plzni. Spolupracuje též na projektech s významnými institucemi jako například s rakouskou Christian Doppler laboratoří, kde realizuje aplikovaný výzkum v oblastech Průmyslu 4.0, distribuované umělé inteligence, multiagentních systémů, strojového učení, znalostních systémů, datových skladů a dolování dat (data mining), inteligentní robotiky a biokybernetiky. Významná je výzkumná a vývojová spolupráce s předními světovými firmami, např. s Airbus Industries, Medtronic, Bosch, Frequentis, atd.

European Business Awards je jedna z nejprestižnějších nezávislých podnikatelských soutěží v Evropě. Od roku 2007 oceňuje nejlepší moderní evropské firmy. Porotci se zaměřují na inovace, etiku a ekologii. Mezi porotci se najdou bývalí premiéři i prezidenti států EU. V letošním ročníku soutěže bojovalo o různá ocenění přes 32 000 společností z více jak 33 států světa.

Bisnode skóring je založen na exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data.

Zdroj:CertiCon, a.s.