26. dubna 2019

Chtěli byste bydlet uprostřed lesů? Únik z města do přírody nabízí lidem belgická firma Slow Cabins

Chtěli byste bydlet uprostřed lesů? Únik z města do přírody nabízí lidem belgická firma Slow Cabins

Lidé toužící po klidu si mohou pronajmout chatku na tajném místě v lese, kam se lze dostat pouze pomocí GPS souřadnic. Dostane se k vám tedy jen ten, koho chcete vidět. Dřevostavba je energeticky soběstačná, napojena na filtrovanou dešťovou vodu. Firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky.

S originálním nápadem na ubytování na předem utajovaných místech uprostřed lesů přišla firma Slow Cabins. Rozmístili v Belgii v lesích několik dřevěných a energeticky soběstačných stavení se stylovými interiéry, kam se dostanou lidé pouze pomocí GPS souřadnice. Zájemci, kteří si pobyt v chatce objednají, dostanou souřadnice a na místo už se musí dopravit sami. Snadná mobilita chatek zajistí, že i kdyby někdo tajnou lokaci prozradil, chatka se dá velmi snadno přemístit jinam.

chata v lese2

Kdo by neocenil bydlení v klidu a tichu, bez lidí a městského ruchu? Chatky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, zejména dřeva, a jsou zcela soběstačné, napojené na autonomní generátor. Při příjezdu mají hosté nabitou baterii a plnou nádrž filtrované dešťové vody. To vystačí návštěvníkům na několik dní i v případě chladnějšího počasí. Místo je vybaveno také kamny na dřevo. "Dokonce i interiér je vyzdoben dřevěnými dekoracemi z odpadu, osvětlení je taktéž ze zbytkových materiálů," uvádí společnost.

chata v lese3

Zatímco k pití je určena pramenitá voda, na sprchování, umývání nádobí a vaření je čerpána filtrovaná dešťová voda. Pomocí malého displeje pak můžete během pobytu sledovat dopad na životní prostředí. Zakladatelé konceptu se nechali slyšet, že toto úžasné bydlení uprostřed přírody umožní návštěvníkům nerušeně relaxovat a ocenit pomalý rytmus přírody. Hosté si mohou přiobjednat také košík zdravých potravin k snídani či večeři. A v chatce najdou tipy, kam v okolí vyrazit a jaká místa neminout.

chata v lese4

Slow Cabins v současné době poskytuje několik různě velkých modelů. Model s názvem Čas pro dva (Time for Two) je velký 34 metrů čtverečních, Čas pro rodinu je pak o pět metrů čtverečních větší. Cena začíná na 175 eurech za noc (zhruba 4 500 korun). Společnost myslí také na firmy a pronajímá i mobilní chatku s názvem Čas na soustředění, určenou pro firemní akce.

chata v lese5

Všechny chatky se dají pronajmout na kratší i delší čas nebo koupit jako investice. Slow Cabins představila koncept loni v září v Belgii a jeden ze zakladatelů Xavier Leclair prozradil, že firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky. Lidé tak mohou psát tipy, kam by mohli stylové chatky umístit.

Zdroj: Aktualne.cz, foto: Slow Cabins by Jonas Verhulst