27. října 2017

Classic 7 Business Park má nové smlouvy

Classic 7 Business Park má nové smlouvy

Areál Classic 7 Business Park v pražských Holešovicích je na jaře plný novinek. Jeho developer a majitel AFI Europe podepsal nové nájemní smlouvy se společnostmi Cyient a Direct People, které si dohromady zajistily cca 1 730 m2 prémiových kanceláří. Obsazenost administrativního komplexu s celkovou pronajímatelnou plochou 35 000 m2 ve všech třech fázích díky tomu vzrostla na 90 %. Výstavba 3. etapy mezitím postupuje podle plánu. Budova je již zcela pronajata a její hlavní nájemce ComAp se bude stěhovat letos v létě. O atraktivitě kancelářských prostor v Classic 7 svědčí i úspěch dalšího nájemce, společnosti Etnetera Group, která zvítězila v kategorii Kanceláře pro budoucí výzvy v soutěži CBRE Zasedačka roku.

„Se společností Cyient s.r.o. jsme se dohodli na pronájmu celého 5. patra ve 2. fázi Classic 7. Dceřiná společnost Cyient Europe Ltd., která se specializuje na technicko-inženýrské služby, tak bude mít k dispozici prostory o velikosti 1 400 m2. Mezi její nové sousedy bude mimo jiné patřit také společnost Direct People, která obsadí cca 330 m2 kancelářských ploch v 1. patře. Tato energická Inovační agentura se specializuje na Design produktů a služeb od jejich návrhu až po uvedení na trh," říká Kateřina Holická, leasingová manažerka společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o.

Výstavba 3. fáze Classic 7 bude dokončena podle plánu ve 2. čtvrtletí letošního roku. Její součástí budou i parkové úpravy, které dodají areálu dostatek zeleně a navážou na stávající atrium 1. a 2. fáze. Budova je již kompletně pronajata. Nájemní smlouvu se společností ComAp, která se zabývá vývojem elektronických řešení v oblasti výroby energie, průmyslových motorů a zařízení, se podařilo uzavřít pouhých pár měsíců od zahájení výstavby v lednu 2015. Do nových kanceláří o velikosti 6 480 m2 se ComAp nastěhuje již letos v létě.

V aktualitách nezaostává ani 1. fáze Classic 7, která vznikla rekonstrukcí dvou objektů bývalého holešovického parního mlýna z roku 1911. Jeden z majoritních nájemců společnost Etnetera Group, která podniká v oblasti zakázkového vývoje webových a mobilních aplikací, uspěla v každoroční soutěži CBRE Zasedačka roku. V nabité konkurenci více než 80 firem ji odborná porota v čele s architektkou Evou Jiřičnou zvolila jako vítěze kategorie Kanceláře pro budoucí výzvy. Hlavní roli přitom sehrála uvolněná atmosféra celého prostoru, která spíše evokuje příjemnou kavárnu než sterilní kancelářské prostředí. Středem celého interiéru je sdílený pracovní prostor, který podporuje týmového ducha a zároveň slouží i jako recepce, kde jednotliví zaměstnanci přijímají své návštěvy.

Zdroj: Crest Communications, a.s.