30. října 2017

Colliers: Předání haly pro Yankee Candle

Colliers: Předání haly pro Yankee Candle

Společnost Colliers International společně s největším světovým výrobcem vonných svíček Yankee Candle oslavila předání výrobní budovy o rozloze 31 500 m2v průmyslovém parku Joseph v Havrani u Mostu. Celý proces pro Yankee Candle řídilo oddělení průmyslových prostor a stavebního poradenství Colliers.

V lednu 2015 byla Colliers International vybrána, aby řídila výstavbu prvního výrobního a distribučního závodu americké společnosti Yankee Candle v Evropě. Ten by měl zahájit provoz 1. února 2017.

„Tento projekt je skvělým příkladem naší schopnosti poskytovat koordinované regionální a oborové služby. Do projektu jsme byli zapojeni od samého počátku, podíleli jsme se na získání pozemků a řízení studie proveditelnosti, a byli jsme zodpovědní za celý proces výstavby až po předání budovy,“ řekl vedoucí stavebního poradenství Colliers International John Newton.

Na počátku společnost Colliers International pomáhala firmě Yankee Candle s identifikací vhodné lokality v rámci České republiky. Odborníci Colliers také koordinovali výběr architektonického návrhu budovy a po celou dobu výstavby monitorovali situaci na místě. Colliers komunikovala s projektovým týmem s cílem zajistit, aby byl tento nový závod Yankee Candle dokončen k plné spokojenosti klienta, v rámci rozpočtu a včas.

„Jsme velice rádi, že jsme pracovali s tak spolehlivým partnerem jako Colliers, který byl schopen hladce zajistit celý průběh výstavby až po předání,“ řekla ředitelka Yankee Candle EMEA Melanie Stack.

Lokalita průmyslového parku Joseph v Havrani u Mostu byl vybrána z několika důvodů: výrobní a průmyslová historie místa, dobré dopravní napojení této lokality, kvalifikovaná pracovní síla a také výborná poloha ve středu Evropy.

Právní poradenství zajistila společnost Denton’s, generálním projektantem a dodavatelem stavby byla jmenována Takenaka.

„Velice nás těšilo spolupracovat na tomto projektu s Yankee Candle, Denton’s a Takenakou, jednalo se o skvělou týmovou práci všech zúčastněných. Výsledkem je fantastická nová výrobní hala, která Mostu a jeho okolí poskytne přibližně 300 nových pracovních příležitostí,“ uzavírá John Newton.

Zdroj: Colliers