1. ledna 1970

Colliers se stěhuje do Slovanského domu

Colliers se stěhuje do Slovanského domu

Colliers International oznamuje, že kancelář pražské pobočky se přestěhovala a nyní sídlí ve Slovanském domě na Praze 1. Jedná se o návrat domů, protože Colliers International od března 2001 do února 2008 sídlili právě ve Slovanském domě. Slovanský dům je jednou z hlavních pražských obchodních adres, kde sídlí některé známé společnosti, a jsou zde i maloobchodní a volnočasové prostory, jako jsou restaurace, kino a luxusní byty. Colliers International si pronajali 430 m2 v budově B, kde předtím sídlila Komerční banka.

„Kanceláře ve Slovanském domě poskytují jedinečné pracovní prostředí v centru města,“ řekl Omar Sattar, generální ředitel Colliers International v České republice. „Budova nabízí vysoce kvalitní, moderní a flexibilní kancelářské prostory a maloobchodní a gastronomické služby v kombinaci s nádhernou zahradou, což našim zaměstnancům poskytuje vynikající pracovní prostředí. Slovanský dům je prestižní adresa a Colliers International jsou potěšeni, že se stěhují zpět do budovy, kde naše společnost sídlila již v minulosti.“ Historie Slovanského domu (původně Vernierovský palác) sahá až do roku 1695, kdy byl postaven na základech dvou středověkých měšťanských domů. Po celou dobu své existence byla budova centrem obchodního dění, později hostila gala večery a stala se místem, kde představitelé společnosti trávili svůj volný čas a také činili důležitá obchodní rozhodnutí. Po komplexní modernizaci v roce 2000 se Slovanský dům stal sídlem úspěšných českých i nadnárodních společností. Společnost Invesco Real Estate spravuje Slovanský dům od roku 2006 a průběžně modernizuje jeho prostory tak, aby splňovaly nejvyšší nároky současných nájemců.

„Jeho charakteristická architektura a duch historie dělá ze Slovanského domu mimořádný prostor s výjimečnou atmosférou. Svým nájemcům poskytuje také moderní vybavení nejvyšší kvality a je  jednou z nejuznávanějších administrativních částí města,“ řekl Tomáš Fiala ze společnosti Invesco. V  budovách B, C a E Slovanského domu (dříve obsazených Komerční bankou) v současnosti probíhá rozsáhlá modernizace. Colliers Intenational je koexkluzivní agenturou pro pronájem kancelářských prostor ve Slovanském domě (spolu s Jones Lang LaSalle).

Slovanský dům nabízí celkem 22 574 m2 pronajímatelné plochy, z toho 10 979 m2 připadá na kanceláře. Mezi další společnosti, které sídlí ve Slovanském domě, patří A.T. Kearney, Emirates Airline, Gate Finance, Hogan Lovells, Kaminari Wealth Management & Trust, Mayfield Real Estate, Panattoni Europe a Vyroubal Krajhanzl Školout, advokátní kancelář. Novými nájemci budou kromě Colliers International přední mezinárodní společnosti. Očekává se, že plocha uvolněná Komerční bankou bude zcela pronajata do konce letošního roku.

Zdroj a foto: Colliers International