27. října 2017

Colliers: Významné transakce

Colliers: Významné transakce

Společnost Colliers International rekapituluje nejvýznamnější letošní tuzemské transakce, ve kterých hrála její pražská pobočka významnou roli.

Poradenství v oboru pronájmu kancelářských prostor:

Klient/nájemce: Servier

Pronajímatel: Penta Investmetns

Velikost prostoru: 2 400 m2

Pražské oddělení společnosti Colliers International zabývající se kancelářskými prostory zastupovalo francouzskou farmaceutickou společnost Servier při vyhledávání nových reprezentativních kancelářských prostor v moderní kancelářské budově třídy A v Praze. Za pomoci týmů Zastupování nájemců a Projektového managementu společnosti Colliers se Servier rozhodl zůstat v samém centru města a přestěhovala se do Florentina, v současnosti nejrozsáhlejší nemovitosti v centrální obchodní čtvrti v Praze. Díky vhodné volbě Servier ušetřil na nájemném a provozních nákladech a přestěhoval se do zbrusu nových prostor umožňujících pojmout mobilní rozložení kanceláří.

Klient/nájemce: RSJ, a.s.

Pronajímatel: Penta Investmetns

Velikost prostoru: 2 000 m2

Oddělení kancelářských prostor také reprezentovalo společnost RSJ, největší licencovanou investiční společnost se sídlem v Praze, při hledání nových reprezentativních kancelářských prostor třídy A v centru města. Za asistence týmu Colliers se i RSJ přestěhovalo do Florentina

Klient/nájemce: Microsoft

Velikost prostoru: více než 11 000 m2

Tým Zastupování nájemců z oddělení kancelářských prostor společnosti Colliers byl nedávno pověřen společností Microsoft vyhledáním nových kanceláří pro pražskou centrálu. Microsoft v současnosti hledá moderní kanceláře pro všechny své společnosti, tedy Microsoft, Skype a Nokia. Celková velikost centrály přesáhne 11 000 m2 a konsolidace společností se očekává ve druhé polovině roku 2015.

Projektový management:

Klient/nájemce: Staropramen

Velikost prostoru: 3 000 m2

Pivovar Staropramen pověřil společnost Colliers International zajištěním modernizace své pražské centrály o rozloze přibližně 3 000 m2, která se nachází v historické budově pivovaru Staropramen na Praze 5. Dokončení projektu se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Klient/nájemce: Red Hat TPB

Velikost prostoru: 4 000 m2

V roce 2012 pověřila společnost Red Hat, přední globální výrobce open source IT technologií, Colliers International vyhledáním nových kancelářských prostor o velikosti 4 000 m2 v technologickém parku Technology Park Brno a vyjednáním nájemních podmínek. V letošním roce došlo k obnovení spolupráce a Colliers International pro Red Hat zajistila vybavení nových kanceláří. Projekt byl dokončen včas a v rámci schváleného rozpočtu.

Poradenstvi v oblasti průmyslových nemovitostí:

Klient/nájemce: Ideal Automotive

Lokace: Panattoni Park Stříbro

Velikost prostoru: 17 014 m2

Společnost Colliers International exkluzivně zastupovala společnost Ideal Automotive v zajištění dalších výrobních prostor nedaleko Plzně potřebných pro rozšíření stávajícího podnikání a také pro nové klienty. Za účelem vyjednání co nejlepších obchodních podmínek při splnění technických podmínek zajistila společnost Colliers International pro Ideal Automotive výběrové řízení. Ideal Automotive obsadila nové prostory ve druhém čtvrtletí 2014.

„Jsem nesmírně hrdý na svůj tým a jeho schopnost účinně poradit a zpracovat pro naše klienty takto velké a rozmanité transakce,“ řekl Omar Sattar, výkonný ředitel Colliers International Česká republika, a dodal: „Úspěch společnosti Colliers v České republice v letošním roce je důkazem rozsáhlých zkušeností a znalostí pražské kanceláře a já se velice těším na jejich další úspěchy.“

Zdroj: Colliers, Ilustrační foto: Panattoni, Plzen.cz