1. ledna 1970

Colliers zastupovala firmu Faurecia

Colliers zastupovala firmu Faurecia

Společnost Faurecia, šestý největší dodavatel pro automobilový průmysl na světě, minulý pátek oficiálně zahájila v novém výrobním závodě v Nýřanech západně od Plzně výrobu sedadel do automobilů, zejména pro vozy značky BMW. Faurecia má s tímto novým plzeňským závodem v České republice celkem sedm továren a společně s dalšími stávajícícmi areály v Písku, Mladé Boleslavi, Bakově a Pardubicích zaměstnává dohromady více než 3 200 lidí. Realitní poradenská společnost Colliers International zorganizovala výběrové řízení mezi developery a podporovala Faurecii při vyjednávání obchodních a nájemních podmínek se všemi účastníky řízení. Vzhledem k rozsahu na celém záměru úzce spolupracovala průmyslová oddělení Colliers International z České republiky a Slovenska, aby byly společnosti Faurecia poskytovány služby na té nejvyšší úrovni.

V závodě o celkové velikosti 24 805 m2 převažují výrobní prostory, které jsou doplněny skladovými plochami a administrativním zázemím.Výstavba výrobní haly začala v listopadu 2013 a v květnu letošního roku byla společnosti Faurecia předána k předčasnému užívání. Výroba sedadel do automobilů, která bude v nových prostorách v Nýřanech probíhat, byla přesunuta  z Lipska.

„Jsme velice potěšeni, že jsme mohli se společností Faurecia znovu pracovat a pomoci zajistit atraktivní podmínky v této vynikající lokalitě,“ říká Robert Bocker, vedoucí oddělení průmyslových prostor Colliers International v České republice. „Tato transakce potvrzuje, že je poptávka po průmyslových prostorách v České republice v poslední době tažena automobilovým průmyslem.“

Oficiální míra neobsazenosti v Plzeňském regionu se poslední čtyři kvartály pohybuje pod úrovní 5 %, což odpovídá 25 000 m2 moderních průmyslových prostor k okamžitému nastěhování. Jedná se však o mix menších jednotek o velikostech od 1 200 m2 do 5 800 m2, což není pro většinu výrobních firem dostatečně velká plocha. Ve třetím čtvrtletí 2013 se v této části ČR uvolnila jedna větší jednotka o rozloze 11 000 m2, jedná se ale o plochu určenou ke sladování, proto ji v případě zájmu ze strany výrobní společnosti bude nutné upravit. V okolí Plzně je však stále k dispozici mnoho pozemků vhodných pro výstavbu průmyslových prostor na zakázku pro konkrétního nájemce.

V současné době je největším moderním průmyslovým parkem na Plzeňsku CTPark Bor disponující celkem 238 000 m2 skladových a výrobních prostor, následuje CTPark Plzeň.

Zdroj a foto: Colliers International