30. října 2017

ČTK: Redside koupila Smíchov Gate

ČTK: Redside koupila Smíchov Gate

Česká investiční společnost Redside koupila od firmy AEW kancelářskou budovu Smíchov Gate na pražském Andělu. Objekt se nachází nedaleko obchodního centra Nový Smíchov a mezi její nájemce patří například Hochtief, pojišťovna Cardif nebo dopravce TNT Worldwide. Budova patřila do portfolia společnosti AEW od roku 2007. K prodeji AEW přistoupila z důvodu ukončení životnosti fondu. Do portfolia ve správě AEW se dále řadí například logistické centrum Amazonu v Dobrovízi a Galerie Myslbek v Praze.

„Akvizice budovy Smíchov Gate společností Redside je dalším příkladem trendu vzrůstajícího sebevědomí českých investorů. Podíl lokálních subjektů na celkovém objemu investic v České republice poslední tři roky setrvale stoupá a předpokládáme, že tomu tak bude i nadále. Čeští investoři se loni podíleli na více než 30 procentech všech transakcí,“ uvedl Ondřej Vodňanský ze společnosti Cushman & Wakefield.

V loňském roce koupil Redside jménem fondu Nova Real Estate maloobchodní portfolio fondu Bluehouse zahrnující mimo jiné centrum Rýnovka v Jablonci nad Nisou, Orlice Park v Hradci Králové a hypermarket Ahold ve Znojmě. Loni se soustředil na kancelářské nemovitosti v Praze. Na začátku roku získal portfolio čtyř kancelářských budov od investiční společnosti Triuva a od konce listopadu vlastní Panorama Business Center.

Zdroj: ČTK