1. ledna 1970

Čtyři velké transakce Colliers v Praze

Čtyři velké transakce Colliers v Praze

Tým pronájmu kancelářských prostor Colliers International byl pověřen společností BASF k zastupování při pronájmu kancelářských prostor pro nové sídlo v Praze. BASF, přední světová chemická společnost, se přestěhovala z okraje Prahy 5 do budovy Futurama Business Park v Praze 8 – Karlíně. Kancelářská budova Futurama je umístěna mnohem blíže centru města, a nedávno získala certifikaci BREEAM Very Good, což umožní klientovi dosáhnout vedle úspor v nájemních nákladech vyjednaných Colliers také úspory v provozních nákladech.

Colliers také zastupovala Covidien, globálního výrobce zdravotnických potřeb, který od roku 2006 provozuje centrum sdílených služeb v Praze, při přejednání nájemních podmínek na stávající prostory a expanzi v nových kancelářských prostorách na pražském Proseku. Týmu Colliers se pro Covidien podařilo dosáhnout výjimečných úspor, které zahrnují vybavení prostor pro expanzi.

Na základě regionální spolupráce s BMW byla společnost Colliers požádána, aby zastupovala luxusní bavorskou automobilku při jednáních o prodloužení nájemní smlouvy v budově Office Park Nové Butovice v Praze 5, kde si BMW v současnosti pronajímá kanceláře a showroom. Výsledkem zastupování Colliers jsou příznivější podmínky pronájmu pro klienta a úspory nákladů, stejně jako renovace prostor dle požadavku BMW.

Čtvrtá nájemní transakce byla uskutečněna pro RedHat v Brně, kde společnost provozuje největší vývojové středisko softwaru na světě. RedHat, dlouhodobý klient Colliers, otevřel novou budovu pro přibližně 200 zaměstnanců, která rozšíří současné vývojové centrum. Nová budova – Forum Business Centre II – se také nachází v ulici Purkyňova v městské části Královo pole v blízkosti kampusu VUT.

Zdroj a foto: Colliers International, Foto: Futurama Business Park