23. listopadu 2017

Cushman & Wakefield jmenuje nového vedoucího oddělení průzkumu trhu pro střední a východní Evropu

Cushman & Wakefield jmenuje nového vedoucího oddělení průzkumu trhu pro střední a východní Evropu

PRAHA, 23. listopadu 2017 – Vedoucím oddělení průzkumu trhu pro region střední a východní Evropy (CEE) byl jmenován Denis Sokolov, který bude řídit jednotlivá regionální oddělení z moskevské kanceláře.

Denis Sokolov má více než třináct let zkušeností v oboru komerčních nemovitostí. Ve své nové roli bude rozvíjet intenzivní spolupráci napříč regionem střední a východní Evropy a připravovat oborové studie vycházející z údajů jednotlivých zemí a divizí společnosti. Studie nabídnou nejnovější statistiky, trendy a zhodnocení z realitního trhu. Jako častý přispěvatel do oborových médií bude Denis rovněž oficiálně zastupovat oddělení průzkumu trhu pro region CEE na veřejnosti.

Mým hlavním cílem bude vytvořit těsnou spolupráci mezi týmy našeho regionu, abychom dokázali našim klientům i vlastním divizím poskytnout co nejvčasněji aktuální data a nejnovější trendy v realitním oboru,“ říká Denis Sokolov, vedoucí oddělení průzkumu trhu pro střední a východní Evropu.

Před nástupem do společnosti Cushman & Wakefield v roce 2004 pracoval Denis v soukromém i veřejném sektoru pro známé nadnárodní značky. Své poradenské služby poskytoval moskevské městské samosprávě, ale i ruským a zahraničním bankám, mj. Alfa Bank či Goldman Sachs. Vedl průzkumy zadané mezinárodními firmami v Rusku a zemích SNS. Realizoval také mezinárodní studie o rozvojových trzích, jakými jsou Mexiko, Nigérie, Brazílie či Írán. Před nástupem na profesní dráhu studoval na Ruské státní zemědělské univerzitě v Moskvě a Kansas State University v USA.

Denis přednáší na Thunderbird Business School, v institutu Strelka a na Vyšší škole ekonomické v Moskvě. Pravidelně přispívá do předních obchodních a odborných ruských i zahraničních médií, mj. Vedomosti, RBC a Forbes Russia. Je čestným členem Královského institutu diplomovaných znalců (s titulem FRICS).

Mohu s potěšením oznámit, že Denis Sokolov povede oddělení průzkumu trhu nemovitostí ve střední a východní Evropě. S využitím dat a ve spolupráci s týmy jednotlivých zemí bude nám i našim klientům pomáhat s orientací na trhu, který se mění každou minutou. Jeho analytické uvažování a neustálý zájem o nové poznatky ve spojení s dlouhodobými zkušenostmi v tomto oboru představují ideální předpoklady pro tuto roli,“ prohlásil Jonathan Hallett, výkonný ředitel pro střední a východní Evropu.

Během svého působení ve společnosti Cushman & Wakefield vytvořil Denis kompaktní platformu pro průzkum trhu v Rusku a zemích SNS. Aktivně zreorganizoval oddělení průzkumu trhu a sestavil profesionální a zkušený tým vybavený moderními nástroji pro správu dat. Výsledkem jeho úsilí je nominace společnosti v kategorii Nejlepší poskytovatel realitního průzkumu vyhlašované časopisem Euromoney každé 4 roky.