25. října 2017

Czech Facility mění poměry na trhu

Czech Facility mění poměry na trhu

Významnou transakcí začal trh fúzí a akvizic letošní rok. Novými majiteli zavedené firmy Czech facility a.s. s ročním obratem kolem 200 milionů korun se stali investoři Martin a Jan Vodrážkovi. Ti získali 100% balík akcií po několikaměsíčním jednání s dosavadním majitelem Martinem Králem, který se rozhodl dále věnovat především developerským aktivitám pod hlavičkou své společnosti Settimo Development. Změna akcionářské struktury je platná k začátku roku 2014. Kupní cenu se obě strany rozhodly nezveřejňovat. Ve vedení společnosti Czech facility a.s. zůstává dosavadní předseda představenstva a výkonný ředitel Jan Kobylka.

Bratři Vodrážkovi vstupem do Czech facility a.s. posílili své aktivity na poli služeb a dodávek pro trh komerčních nemovitostí. Vlastní již Special Service International spol. s r.o. (SSI), jednu z předních a nejdéle působících společností v oblasti bezpečnostního managementu a servisu. Podnikají i na poli cateringových, HR nebo eventových služeb zejména pro hotely a obchodní centra. Akvizicí Czech facility a.s. přesáhla hodnota aktiv jimi kontrolovaných společností 1 miliardu korun.

„Aktivity Czech facility sledujeme několik let. Práci technického týmu i managementu jsme si společně vyzkoušeli na projektech jako Mercury Center v Českých Budějovicích nebo pražském Paláci Flóra a Brumlovka v BB centru, kde figuruje i naše společnost Special Service International. Od majetkového vstupu do Czech facility si slibujeme synergii na obchodní a provozní úrovni, která bude prospěšná pro obě firmy, ale především pro stávající i nové klienty. A to také na úrovni finančních úspor služeb,“ říká Jan Vodrážka.

Ihned po svém vstupu začali noví majitelé naplňovat cíle, s nimiž do Czech facility a.s. vstupovali: byl stanoven strategický plán a cíle, které by měla společnost v následujících letech dosáhnout. Dochází k výraznému posílení středního managementu společnosti, zavedení motivací a soustavného vzdělávání týmu zaměstnanců i spolupracovníků, centralizování HR, finančních, IT i právních služeb, pojištění apod.

„Jsem velmi potěšen, že vstupem nového majitele dojde k dalšímu zdůraznění Czech facility jako rodinné, ryze české firmy, k jejímž přednostem patří vedle kvalitního FM a technického servisu zejména úzký osobní kontakt našeho vedení s klienty na každodenní bázi,“ vyzdvihuje kontinuitu Jan Kobylka, generální ředitel Czech facility a.s.

Proměnou projde řízení zakázek a služeb facility managementu. Do nich budou postupně implementovány další softwarové i hardwarové inovace související s unikátním SW systémem SeeCom, který již několik let vyvíjí právě společnost Special Service International. Jednotlivé objekty spravované týmy Czech facility začínají být vybavovány nejmodernější technikou doplňující lidské zdroje při správě budov.

„Zavedení aplikací do chytrých telefonů pro naše zaměstnance a především rozšíření SeeComu znamená velký technologický skok. To ocení také naši klienti, protože nám nové technologie umožní mnohem účinněji kontrolovat náklady provozu nemovitosti, ale i jeho správy. Slibujeme si od tohoto kroku vyšší efektivitu našeho facility managementu a samozřejmě další úspory pro vlastníky nemovitostí nebo jejich property manažery,“ vypočítává přednosti SeeComu a navázaných aplikací Martin Vodrážka, podle nějž systém úspěšně funguje na dvou desítkách komerčních nemovitostí v České republice.

Zdroj: Czech facility a.s. Ilustrační foto: Burzovní palác - Pragueoffices.com