1. ledna 1970

CZGB: Udílení cen za kvalitní a udržitelné nemovitosti

CZGB: Udílení cen za kvalitní a udržitelné nemovitosti

Projekty členů sbírají další prestižní ocenění za udržitelnou a energeticky efektivní výstavbu. Konec roku se nesl opět ve znamení udílení cen za kvalitní projekty. Mezi oceněnými mají své místo na vrchních příčkách i členové CZGBC. Firmy ukazují, že stavět kvalitní, energeticky efektivní a udržitelné domy je již standardem.

Konec listopadu byl ve znamení 2. ročníku cen BEFFA, které oceňují kvalitní, zajímavé a energeticky efektivní stavby. Do soutěže tento rok bylo přihlášeno 230 projektů z České a Slovenské republiky. Cenu v kategorii bytových domů získal projekt společnosti JDR, Ecocity Malešice. Mezi dalšími byl oceněn např. Dům pro seniory v Modřicích u Brna, který získal za svou kvalitu cenu partnera, společnosti Saint-Gobain. Kompletní přehled výsledků soutěže na stránkách www.beffa.eu.

Český energetický a ekologický projekt | stavba | inovace roku 2013

Již ve 12. ročníku byly rozdány ceny za přínos k rozvoji staveb, projektů a inovací, které významným způsobem snižují energetickou náročnost ČR, zvyšují energetickou účinnost energetických zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v ČR. Soutěže, kterou vypisuje pravidelně Ministerstvo průmyslu a obchodu, a Ministerstvo životního prostředí, podpořilo letos i Ministerstvo pro místní rozvoj.

Titul ČEEP 2013 v kategorii C1 – INOVACE PRŮMYSL získala firma OTIS za „Hybridní výtah Gen2Switch“ který vykazuje desetinový příkon oproti běžně dodávaným výtahům, je vybaven rekuperačním systémem, který dobíjí baterie, a je schopen absolvovat 100 jízd bez dodávky proudu.

Titul ČEEP 2013 v kategorii C1 – INOVACE PRŮMYSL připadl firmě ATREA za „ATREA/juwi smartHome – efektivní využití OZE a inteligentní řízení objektu“, což je inteligentní řízení domu a regulace toku energií v něm, který je primárně určen k řízení energie z fotovoltaiky a k řízení zdrojů tepla s výsledkem využití až 100 % výroby instalované fotovoltaiky.

Cenu MMR obdrželi zástupci JRD za bytovou výstavbu „ECOCITY Malešice“ v energeticky pasivním standardu s nízkou spotřebou na vytápění. Základními principy projektu jsou optimalizace orientace domů a oken, tepelná izolace, okna s izolačními trojskly a centrální vzduchotechnické jednotky s rekuperací tepla.

„To, že v Česku i na Slovensku existují odborné soutěže, které hodnotí energetickou úspornost staveb, považujeme za velký krok dopředu. Znamená to, že k šetrnému nakládání s energetickými zdroji nejsme lhostejní a přemýšlíme nad budoucností udržitelného stavitelství,“ uvádí k získaným cenám Jan Řežáb ze společnosti JRD.

Přehled všech kategorií a oceněných projektů naleznete na stránkách soutěže.

„Nejlepší z realit – Best of Realty“ – již 16. let oceňování špičkových realitních projektů

Na slavnostním galavečeru byly 4.11 v Praze v Kongresovém centru České národní banky (bývalé Plodinové burze) vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, kde bylo celkem 16 uchazečů o titul, porotci postavili nejvýše Vilu Na Výsluní společnosti JRD za excelentní interpretaci elegantního a pohodlného bydlení v tradiční vilové části pražských Strašnic.

Z nových administrativních center si vítězství odnáší Quadrio společnosti CPI (navržené společností Cigler Marani Architects) v Praze 1 za přispění ke kultivaci centra města prostřednictvím osobité architektury s unikátním půdorysem. Porota ocenila promyšlenou funkčnost, technologickou vybavenost i ekologickou šetrnost projektu.

Kategorii skladových a průmyslových areálů ovládl projekt D2.1 – FEI, CTPark Brno polečnosti CTP díky vysokému standardu a kvalitnímu provedení budovy. Nemovitost smysluplně doplňuje koncepci rozsáhlejšího území v osvědčené lokalitě - brněnské Černovické terasy.

Kompletní výsledky soutěže můžete nalézt na webu soutěže.

Ceny za realitní projekt udělovány 4. rokem

Ceny za realitní projekt roku společnosti Conventia byly již po čtvrté uděleny 3. listopadu v pražském Kongresovém hotelu Clarion. Navazovaly na další úspěšný ročník Realitního kongresu, kde svou práci prezentovala Česká rada pro šetrné budovy ve spolupráci s aliancí Šance pro budovy.

Absolutním vítězem v kategorii Cena architektů se stal projekt Rezidence Vltava společnosti Horizon Holding. Tento projekt zároveň obdržel ocenění ve všech třech kategoriích za oblast Prahy 8, tj. cenu architektů, cenu odborné poroty a cenu veřejnosti.

Přehled všech kategorií a oceněných projektů za rok 2014 na stránkách pořadatele.

Autor: Libor Marek, Zdoj: beffa.eu, top-expo.cz, bestofrealty.cz, projektroku.cz

Zdroj: CZGBC