1. ledna 1970

CZGBC: Jak uvolnit privátní kapitál do energeticky…

CZGBC: Jak uvolnit privátní kapitál do energeticky…

Česká rada pro šetrné budovy uspořádala v pondělí 8. prosince ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR exklusivní seminář na téma investic privátního kapitálu do energeticky efektivních budov.

Hlavní host, který vystoupil na semináři, byl Peter Sweatman, zpravodaj pro Energy Efficiency Financial Institutions Group ("EEFIG") a přední evropský expert na financování v oblasti energetické účinnosti.

Jako další panelisté se zapojili do diskuze Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, Martin Hanzlík, poradce ministryně pro místní rozvoj v oblasti inovativních finančních nástrojů a Ira Rubenstein, partner společnosti Traficon a vedoucí finanční pracovní skupiny CZGBC.

Příležitosti ke změně

Jaké jsou podle Petera Sweatmana příležitosti ve financování energetické účinnosti v České republice? Přehled současného stavu budov, jejich potenciálu k renovacím a úsporám, roli finančních institucí a finančních nástrojů z evropského hlediska, a cestu pro Česko k financování energetických úspor naleznete v přehledné prezentaci zde.

Budoucnost chytrých bank

Bankovnictví pro udržitelný realitní trh - chytré banky usilují o energeticky efektivní budovy. Toto téma ve své prezentaci představil Ira Rubenstein, který stál při založení CZGBC. A proč tedy investovat do energeticky efektivních budov? Dozvíte se v prezentaci, která vám překládá mnoho argumentů k diskuzi.

Zdroj: CZGBC