27. října 2017

CZGBC: Listopadový Green Building Club

CZGBC: Listopadový Green Building Club

Nové sídlo společnosti Skanska, Corso Court v pražském Karlíně, hostilo další z řady setkání Green Building Club. Tentokrát na téma inovativních a zdravých kanceláří, které podporují produktivitu, komfort a jsou připraveny na budoucí výzvy. Hlavní částí programu byla panelová diskuse, v rámci které prezentovali zástupkyně a zástupci společností Skanska, Microsoft a BENE Praha své zkušenosti s realizací vyspělých kanceláří. Moderátorského postu se skvěle zhostil Bert Hesselink, Business Development Director společnosti CBRE.

Úvodní část programu se nesla v duchu soutěže CBRE Zasedačka roku. Bert Hesselink představil aktuální ročník včetně nových kategorií, kterou je i „naše“ Zdravá kancelář a Kanceláře pro budoucí výzvy společnosti Skanska.  Přítomným také přiblížil práci poroty, které v letošním ročníku předsedala světoznámá česká architektka Eva Jiřičná.

Po krátkém úvodu se ujala slova první mluvčí Marie Passburg, CEO ze Skanska Property Czech Republic. Problematiku moderních a komfortních kanceláří představila z pohledu developera. Promluvila o výhodách současných technologií, které jsou součástí vyspělých administrativních budov a přispívají k většímu pohodlí, jako například LED osvětlení, senzory CO2 kontrolující přísun čerstvého vzduchu a další. Vedle technologií zmínila také další aspekty, jež mají vliv na komfort uživatelů kanceláří, jako je dostupnost lokality, interní komunikační systémy, poskytování zdravé stravy, nebo okolní příroda s prvky pro relax a práci mimo budovu.

Vyspělé kanceláře, které pozitivně ovlivňují pracovní výkon jejich uživatelů, nejsou jen o špičkových technologiích, ale i o optimálním dispozičním řešením a vybavení. Tuto problematiku přítomným přiblížil Tomáš Andrejsek ze společnosti BENE Praha. Ve své prezentaci promluvil o působení pracovního prostředí na výkon zaměstnanců i o současných trendech. Informace podpořil řadou zajímavých studií a příkladů z praxe.

Prezentace uzavřela svým příspěvkem Lenka Čábelová, manažerka komunikace a CSR ze společnosti Microsoft, která prezentovala koncept nových kanceláří společnosti. Ten byl navržen tak, aby respektoval individuální potřeby a životní styl zaměstnanců a zároveň vytvářel prostor pro spolupráci. Mezi hlavní zmiňované zkušenosti s přechodem do nových kanceláří byla nutnost zaměření se na změnu řízení společnosti a pochopení fungování týmů. Celý proces přípravy na stěhování do těchto nových prostor tak společnosti Microsoft zabral přibližně dva roky. Tato případová studie se stala inspirativním příkladem pro ostatní, jak přistupovat ke stěhování firmy.

Na závěr programu přivítala výkonná ředitelka CZGBC Simona Kalvoda nového člena společnost Němec – luxusní povrchy. Celou akci pak uzavřel společenský networking se sklenkou vína, občerstvením a hudbou.

Zdroj: CZGBC