27. října 2017

CZGBC s novými členy

CZGBC s novými členy

Česká rada pro šetrné budovy vítá ve svých řadách nové členy, společnosti KKCG Real Estate a.s., Sentient, s.r.o. (dříve členství jako Gardiner & Theobald) a HE Consulting s.r.o. (dříve členství jako ERM Ktf Hungaria).

Nové členství

Profil společnosti: KKCG Real Estate, a.s. byla založena v květnu 2012, následně po schválení strategie vstupu skupiny KKCG do real estate investiční komisí. Hlavním úkolem firmy KKCG RE je vyhledávání investičních příležitostí v oblasti developmentu a jejich komplexní realizace.

Více o společnosti zde

Změny ve členství

Profil společnosti: SENTIENT je aktuálně jednou z největších nezávislých poradenských společností v sektorech realit a stavebnictví působících především ve střední a východní Evropě. Společnost spolupracuje se všemi typy klientů a organizací, od mezinárodních korporací, národních a účelových společností až po banky, pojišťovací ústavy, developerské společnosti, architektonické i projekční kanceláře a mezinárodní finanční instituce.

SENTIENT navazuje na působení společnosti Gardiner & Theobald ve střední a východní Evropě. Společnost Gardiner & Theobald byla založena v roce 1840 v Londýně a v roce 1990 byla požádána o spolupráci na několika projektech v České republice a na Slovensku. V roce 1991 získala první zakázku v Praze, což vedlo k založení trvalé pražské pobočky v roce 1993. Samostatná pobočka v Bratislavě byla založena v roce 2004; předchozí projekty na Slovensku byly zajištěny skrz pražskou kancelář.

V létě roku 2013 došlo, po dohodě s vedením Gardiner & Theobald v Londýně, k převzetí společnosti ve střední a východní Evropě stávajícím pětičlenným managementem a ke změně názvu společnosti na SENTIENT. SENTIENT má trvalé kanceláře v Praze, Bratislavě, Budapešti, Varšavě, Bukurešti a Záhřebu. SENTIENT nyní poskytuje své poradenství na projektech ve 13 zemích a rozšiřuje svou působnost do východní Afriky. Na konci roku 2013 měla společnost 55 zaměstnanců, ustálenou sít kooperujících partnerů a roční obratokolo 120 milionů Kč. SENTIENT poskytuje služby ve všech segmentech stavebnictví.

Více o společnosti zde

Profil společnosti: Společnost HE Consulting s.r.o. a její tým odborníků se staly nástupnickou společností dřívějšího členství organizace ERM Ktf Hungaria. Jsme Human Element Consulting – HE Consulting. Náš dynamický tým konzultantů Vaší firmě poradí v oblastech životního prostředí, bezpečnosti práce a energetických úspor propojením technických doporučení a klíčového lidského elementu.

Zabýváme se energetickou účinností, zdůrazňujeme důležitost projektů s rychlou návratností. S Vaší společností pracujeme tak dlouho, dokud se účty za energie skutečně nesníží natolik, aby zaplatili za Vaše investice do úsporných opatření. Naše práce spočívá ve zviditelnění Vaší spotřeby energie tak, abyste ji mohli hospodárně řídit – program QUEST. Rozumíme due diligence, tedy všem aspektům problematiky EHS v mezinárodních transakcích. Jsme odborníky na posuzování souladu s legislativou EHS (audit) a Vaší firmě pomůžeme dosáhnout souladu s národní i evropskou legislativou či se specifickými korporátními požadavky.

Máme rozsáhlé zkušenosti z oblasti bezpečnosti práce. Pomůžeme Vám s praktickým vypracováním programu „safety culture“ ve spolupráci s Vašimi zaměstnanci. Rádi Vám také poradíme jak rozšířit firemní kulturu o zcela nový typ „energy culture“ – a připravit tak Vaši společnost na současné a budoucí nároky na dlouhodobou udržitelnost.

Více o společnosti zde

Zdroj: CZGBC