29. října 2017

CZGBC: Seminář Zdravé kanceláře

CZGBC: Seminář Zdravé kanceláře

Česká rada pro šetrné budovy uspořádala první ze série seminářů zaměřených na zdravé vnitřní prostředí v kancelářských budovách. Akce byla součástí kampaně Rady k soutěži CBRE Zasedačka roku a zejména odborné kategorii Zdravá kancelář, kterou Rada zastřešila.

Seminář se nesl v duchu představení konceptu zdravé kanceláře a dopadů na jejich uživatele. Prvním důležitým bodem je komplexní zaměření na téma, tj. na kvalitu vnitřního ovzduší, tepelný komfort, světelné klima, akustiku, ergonomii, aktivní pracovní prostředí, uživatelský komfort a také dopravní dostupnost a lokalitu.

Nedílnou součástí semináře, mimo toto základní seznámení s konceptem zdravé kanceláře, jsou také rady, jak zdravé prostředí vybudovat, pečovat o něj, seznámení se se všemi základními typy pracovišť a také návod na první jednoduchá opatření, která lze realizovat bez nutnosti velké investice.

Seminář byl připraven ve spolupráci s odbornou porotou prvního ročníku kategorie Zdravá kancelář – Janem Baxou z CA Immo Real Estate Management Czech Republic, Michaelou Nedorostovou ze CBRE a Tomášem Andrejskem z Elan Interior.

Zdroj: CZGBC