29. října 2017

DB Schenker investuje v Turecku

DB Schenker investuje v Turecku

DB Schenker investuje přes 6 milionů eur do dvou nových center v Turecku. Dvě nová zařízení v blízkosti Istanbulu a dalšího přístavního města Izmiru poskytnou více než 24 000 m2 logistické plochy.

Ve městě Bursa, vzdáleném 70 km od turecké metropole Istanbul, byl uveden do provozu nový logistický terminál o velikosti 9 000 m2. Největší turecké město Istanbul s 15 miliony obyvatel totiž představuje velmi důležitou obchodní křižovatku a nejvýznamnější dopravní uzel v Turecku. DB Schenker Arkas zde investoval více než 2,4 milionů euro do nového centra, které odpovídá nejpřísnějším bezpečnostním standardům a bude moci nabízet nejnáročnější logistická řešení. Současně DB Schenker Arkas otevírá další logistické centrum ve městě Manisa nacházející se nedaleko významného přístavu Izmir. Zde má k dispozici další moderní sklad s plochou 15 000 m2, do kterého investoval bezmála 3,7 milionů euro.

„Prostřednictvím nových terminálů v Burse a Manise jsme upevnili své jedinečné postavení poskytovatele nadstandardních logistických služeb ve dvou důležitých a rozvíjejících se oblastech Turecka,“ říká Erik Leiss, ředitel DB Schenker Arkas, a dodává: „Především v Manise jsme průkopníky v oblasti komplexních systémově řešených logistických služeb, čímž pomáháme nastavovat nové standardy našim zákazníkům.“

„S oběma novými terminály navyšujeme naši oblastní přítomnost v Turecku, ale také posilujeme přepravní síť pro turecké a mezinárodní zákazníky,“ uvedl Helmut Schweighofer, CEO DB Schenker pro jihovýchodní Evropu, během slavnostního otevření skladů.

DB Schenker Arkas zaměstnává více než 400 pracovníků na více než 10 pobočkách v Turecku.

Zdroj: DB Schenker