27. října 2017

DB Schenker otevřel 2 logistické sklady

DB Schenker otevřel 2 logistické sklady

Mezinárodní logistická společnost DB Schenker působí od začátku tohoto roku v nových skladech pro pozemní přepravu v Novém Jičíně a v Humpolci. Investicemi do modernějších hal o větší ploše pokračuje společnost v systematickém rozšiřování skladových kapacit, propustnosti sítě a zvyšování kvality nabízených služeb.

V Novém Jičíně v novém

Nové působiště DB Schenker v Novém Jičíně se nachází v tamním CTParku. Sklad pozemních přeprav představuje halu o rozloze 1 850 m2. Objekt je vybaven 22 hydraulickými rampami včetně jednoho páru jumbo můstků a k dispozici jsou i dva sklopné můstky pro dodávky. Bezpečný pohyb skladové techniky uvnitř haly umožňuje, podobně jako je tomu u centrálního cross docku v Rudné u Prahy, jedinečná nosná konstrukce bez sloupů. Mezi výhody logistického terminálu patří výborná dopravní dostupnost a moderní provozní technologie, díky kterým je využíván také jako krátkodobý sklad pro významné obchodní partnery z regionu. Nová pobočka nabízí celou paletu profesionálních logistických služeb, a to zejména zákazníkům ze severní a střední Moravy. DB Schenker z tohoto cross dockového překladiště zajišťuje rozvoz a svoz zásilek v oblasti severní Moravy, přímými linkami je napojeno na další pobočky na Moravě a v Čechách a směřují sem také tři mezinárodní linky, a to z Polska, Německa a Slovenska.

V Humpolci v modernějším prostředí

Kvalitní prostory s potenciálem dalšího růstu si DB Schenker našel i v Humpolci. Nová moderní skladová hala typu A disponuje plochou 2 642 m2 a výškou 10,5 metru. K jedněm vjezdovým vratům se přidávají další čtyři hydraulické rampy. Skladové prostory jsou temperované a navazují na ně kancelářské prostory se sociálním zázemím o ploše 200 m2. „Nový areál  teď objemově a kvalitativně plně vyhovuje  potenciálu naší pobočky v Humpolci,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker.

Místní logistický terminál slouží jako x-dockové překladiště pro svozy a rozvozy v rámci Vysočiny a je také propojen každodenním spojením s Prahou a Brnem. První zboží, které DB Schenker v novém skladu uskladnil, patřilo jeho dlouholetému zákazníkovi  Albis Plastic ČR. Přesun plastových granulátů uskladněných v Jihlavě do nové humpolecké pobočky vyžadoval rychlou a dobře zorganizovanou logistickou akci. „Během jediného dne na přelomu loňského a letošního roku se podařilo vyložit 31 kamiónů se zbožím o celkové hmotnosti 680 tun. Následně muselo být zboží polepeno příslušnými etiketami dle druhu, šarže, množství, a uloženo do regálů tak, aby bylo od nového roku připraveno k distribuci. Díky obětavému nasazení kolektivu zaměstnanců DB Schenker se to i přes období vánočních svátků podařilo,“ popisuje Roman Janiš, vedoucí pobočky DB Schenker v Humpolci.

Stěhování začátkem ledna 2016 neminulo ani pobočku železničních přeprav DB Schenker, která se z kanceláře v pražských Holešovicích v ulici Jankovcova přesunula do centrály společnosti v Rudné u Prahy.

Zdroj: DB Schenker