30. října 2017

DB Schenker podepsal dohodu s uShip

DB Schenker podepsal dohodu s uShip

DB Schenker zainvestoval do digitální budoucnosti. Exkluzivní kontrakt s americkým internetovým portálem uShip podepsal pro Evropu na pět let. Partnerství, jehož hodnota se odhaduje na desítky milionů euro, má za cíl využít digitální inovaci k ještě rychlejším a efektivnějším přepravám a větší spokojenosti zákazníků.

„Abychom se v inovacích posouvali rychleji, spojujeme se se společnostmi, které přinášejí nadějné digitální obchodní modely,“ říká Markus Sontheimer, globální ředitel IT v DB Schenker. Generální ředitel uShip Matt Chasen pak dodává: „DB Schenker má jasnou vizi, jak mohou nové technologie a inovace vytvářet efektivnější a kvalitnější přepravní síť. Jsme nadšeni, že si vybrali právě naši webovou aplikaci a mobilní platformu, aby je uzpůsobili svým potřebám v pozemní nákladní přepravě.“

Platforma uShip úspěšně propojuje výrobní a obchodní firmy s dopravci ve více než 23 zemích a přenáší nákladní dopravu do mobilních zařízení – smartphonů a tabletů. DB Schenker ji nejprve využije právě pro pozemní přepravy.  „Jako lídr na trhu pozemních přeprav chceme plně využít potenciál této spolupráce k větší efektivitě a další optimalizaci naší sítě, a ke zvýšení spokojenosti zákazníků i dopravců,“ říká Ewald Kaiser, člen představenstva a generální ředitel pro region Evropy v DB Schenker.

Drive4Schenker

Na začátku příštího roku DB Schenker představí vlastní platformu „Drive4Schenker“, která využije software z uShipu k online propojení řidičů a nákladu a umožní tak svým 31 000 partnerům najít v reálném čase po cestě další dodatečný náklad. Pro zákazníky bude platforma uShip PRO znamenat rychlejší službu, protože možnost přepravy a dostupné kapacity budou v reálném čase viditelné on-line včetně objízdných tras. Výsledkem bude chytré a v každý moment aktuální řízení všech typů evropských pozemních přeprav.

Aplikace bude obsahovat podrobné informace k hodnocení kvality a srovnání dopravců a jejich cen, stejně jako přehled o celém průběhu jednotlivých přepravních zakázek, kdy zákazník bude mít v reálném čase informaci o vyzvednutí, doručení zásilky a v reálném čase také obdrží elektronické potvrzení o dodání (ePOD, eCMR). Projekt „Drive4Schenker“ se nejprve spustí v Německu a postupně se bude zavádět v dalších evropských zemích včetně České republiky.

Spuštění chytré platformy v ČR

„Když se na podzim 2015 vedení koncernu DB Schenker rozhodlo pro exkluzivní spolupráci se společností uShip, bylo potvrzeno, že implementace pokročilé verze proběhne mezi prvními právě v České republice. Poté bude tento nástroj pro disponenty pozemních přeprav zaveden na více než 300 pobočkách ve 23 zemích Evropy. DB Schenker bude jediným subjektem v Evropě, který získal licenci u-Ship na příštích 5 let. Držíme tak krok se světem směřujícímu k digitalizaci a je to další příklad Průmyslu 4.0 pro logistiku,“ uvádí Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice.

uShip je portál, na kterém se potkávají nabídky a poptávky po dopravě. Zákazník může sám navrhnout cenu, svými cenovými nabídkami mezi sebou soutěží i dopravci. Společnost uShip sídlí v Austinu v Texasu a také v Amsterodamu v Nizozemsku. Zaměstnává 180 lidí. Více na www.uShip.com.

Zdroj: DB Schenker