30. října 2017

DB Schenker: Terminál v Blučině u Brna

DB Schenker: Terminál v Blučině u Brna

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker otevřel v obci Blučina na Brněnsku další ze svých moderních skladových terminálů. Pobočka je svým strategickým umístěním ideální pro zásobování po České republice, případně ostatních zemí střední Evropy.

DB Schenker investoval částku 5 milionů eur do nového skladu kategorie A+ o rozloze přes 8 500 m2, který se nachází v CTParku Blučina u dálnice D2. Díky svému umístění je sklad velmi dobře napojený na dálniční síť a může tak sloužit jako distribuční centrum pro klienty v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku nebo Rakousku. 

„S kapacitou až 5 500 paletových míst, certifikací HACCP pro bezpečnost potravin a špičkovým bezpečnostním systémem pro skladování zboží s vysokou hodnotou a citlivého zboží jde o jeden z našich nejmodernějších a nejlépe vybavených skladů. Pracovat zde bude více než sedmdesát zaměstnanců,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Moderní terminál v Blučině, DB Schenker

Součástí areálu je i cross-dockový sklad o rozloze 2 545 m2 s dvaceti devíti hydraulickými rampami. V logistickém skladu o výšce 10 m je pak dalších osm ramp. Ze skladu s nepřetržitým provozem lze kdykoliv dodávat zboží do Vídně za hodinu a půl, do Prahy za bezmála dvě hodiny, v Bratislavě může být zboží za něco málo přes jednu hodinu, přeprava do Ostravy pak trvá jednu hodinu a čtyřicet minut.

DB Schenker otevřením tohoto nového skladu pokračuje v rozšiřování svých skladových ploch, zkvalitňování služeb a zvyšování kapacity své přepravní sítě v České republice.

Zdroj: DB Schenker