1. ledna 1970

DB Schenker v PointParku Prague D1

DB Schenker v PointParku Prague D1

Hned dvě smlouvy podepsala logistická firma DB Schenker. První se týká dalšího pronájmu 6949 m2 skladových a 290 m2 kancelářských ploch v PointParku Prague D1. Druhá nová smlouva je na 2810 m2 skladových a 227 m2 kancelářských ploch v PointParku Žilina na Slovensku. Obě smlouvy byly uzavřeny s cílem podporovat růst provozu dvou nejvýznamnějších mezinárodních obchodních klientů, uvedla DB Schenker.

PointPark Prague D1 se nachází v blízkosti obce Strančice, přibližně 16 km od Prahy, u dálnice D1, vedoucí do Brna a Bratislavy. Výstavba logistického parku s rozlohou 177 700 m2 byla zahájena koncem roku 2005 a v současné době je pronajato 95 % stávajících prostor firmám DB Schenker, Hopi, Auto Kelly a PST CLC. „DB Schenker je nájemcem v PointParku Prague D1 už více než šest let a celkem si pronajal přes 26 000 m2 skladových a kancelářských prostor ve dvou ze tří stávajících budov. DB Schenker naposledy rozšířil svoje prostory v květnu 2012. Podpisem této nové smlouvy se stal druhým největším nájemcem v D1 parku,“ poznamenává Daniel Kubizňák z PointPark Properties (P3) Česká republika.

„Z dlouhodobého hlediska je strategií P3 expandovat na Slovensku mimo Bratislavu a soustředit se na lokality, jako je Trnava, Žilina, Prešov, Košice a další místa preferovaná našimi klienty. Žilinský region je jedním ze strategických průmyslových a dopravních uzlů Slovenska a díky přítomnosti automobilové společnosti Kia je populární především pro subdodavatele automobilového průmyslu, stejně jako Bratislava, která má Volkswagen, a Trnava, kde se nachází Peugeot. Díky nízké míře neobsazenosti a celkovému nedostatku moderních skladových prostor vidíme v této oblasti velký potenciál,“ dodává výkonný ředitel P3 Peter Bečár. PointPark Žilina má celkovou rozlohu 90 000 m2 s možností výstavby dalších 35 000 m2 skladových prostor. Žilinský region, ve kterém se park nachází, je strategickým průmyslovým a dopravním uzlem.

Zdroj: realit.cz, Foto: Point Park Properties