27. října 2017

Designér Oliver Heath v Praze

Designér Oliver Heath v Praze

Simona Neumannová, jednatelka společnosti ProInteriér v České republice, společně s Niklasem Hultqvistem, country managerem společnosti Interface, přivítali hosty v pražském showroomu společnosti ProInteriér. Renomovaný britský architekt a bytový designér, Oliver Heath, přicestoval speciálně z Brightonu, aby se zúčastnil přednášky o základních prvcích designu biofílie (zachování života). Při té příležitosti vysvětlil, jak spojit udržitelnost a design dohromady, bez stresu s možností vytvořit uklidňující prostředí, což velmi pozitivně působí mezi zaměstnanci. Do akce byli zapojeni architekti, designéři, bytoví návrháři i zástupci developerských společností.

„Těmito třemi novými světovými kolekcemi Interface potvrdil svou vedoucí pozici na poli designu“, řekl Niklas Hultqvist. „Jsou výsledkem dalšího rozvoje od koncepce otevřených kanceláří zpět po multi-prostorová řešení. Přitom vytvoření odpočinkových klidových zón je důležitou součástí kancelářských prostor. S našimi novými kolekcemi, které z principu biofilického designu vyplývají, věnujeme pozornost právě tomuto trendu. Při zařazení přírodních prvků s různými možnostmi instalace, můžeme se „skinny planks“ (lamelami) zajistit unikátní klidové prostory, které mají být vytvořeny tak, aby poskytovali větší rovnováhu při každodenní práci.“

Tři kolekce pro klidové zóny v rušných pracovních prostorech

Equal Measure™, Narratives™ a Near & Far™ jsou založené na základech biofílie v designu a ztělesnění propojení volné přírody s interiérem. Cílem je vytvoření klidného pracovního prostředí a oddělených prostor, které podporují blahobyt a zvyšují produktivitu.

Vrchní designér David Oakey se orientuje na nové světové produkty, zejména na základě výsledků projektu „Human spaces“ (lidských prostor) z Interface. To jen ukazuje, že přírodní prvky na pracovišti zvyšují pohodu a produktivitu až o 15 procent. Tyto nové produkty jsou velmi univerzální, lze je přirozeně kombinovat s dalšími Interface kolekcemi na míru každé podlahové plochy.

Zdroj: CZGBC