30. října 2017

Distrib. centrum Makro v CTParku Prague

Distrib. centrum Makro v CTParku Prague

​Společnost MAKRO Cash & Carry ČR uzavřela nájemní smlouvu se společností CTP o pronájmu skladovacích a kancelářských prostor o velikosti 53 000 m2 ve strategicky umístěném parku u dálnice D8 CTPark Prague North. Tato transakce, zprostředkována realitní poradenskou společností JLL, patří mezi největší svého druhu na českém trhu průmyslových nemovitostí. Celková investice bude dosahovat přibližně 35 milionů eur.

Velkoobchodní řetězec MAKRO plánuje otevřít své nové poloautomatizované distribuční centrum v prvním čtvrtletí příštího roku. Distribuční centrum bude obsluhovat pobočky MAKRO a jejich zákazníky. Společnost tímto krokem reaguje na potřeby svých zákazníků a rozšiřuje donáškové služby v souladu s předepsanými normami. Zároveň výrazně inovuje celou svou logistickou síť na nejvyšší úroveň tak, aby umožňovala plánovaný budoucí růst společnosti. Nově postavený sklad uzpůsobený klientovým požadavkům zároveň splňuje nejvyšší standarty udržitelnosti dle CTP, jako je LED osvětlení, elektronické zařízení měřicí spotřebu energie a vysoce efektivní izolace. 

„Dohoda s MAKREM je naší dosud největší obchodní transakcí v Praze a my jsme velice rádi, že můžeme společnost uvítat v rodině našich nájemníků. Věříme, že MAKRO bude spokojeno s vysokou úrovní dlouhodobého servisu, který poskytujeme. Například jsme se dohodli na zřízení kyvadlové dopravy autobusy ze sousedních měst (např. Praha - Letňany, Kladno, Roztoky a Litoměřice), jako doplněk veřejné dopravy, který podpoří zaměstnanost v této lokaci," říká Remon Vos, generální ředitel CTP.

Pan Guillaume Chêne, CEO MAKRO ČR / METRO SR dodává, „Zájem o naše donáškové služby neustále vzrůstá a proto jsme se rozhodli převést je na vyšší úroveň prostřednictvím nového poloautomatického distribučního centra, které bude obsluhovat jak naše pobočky, tak i samotné zákazníky. Budeme využívat nejmodernější technologie, které nám umožní sladit naše distribuční kanály a zároveň zavést zcela nové služby, jenž podpoří lepší servis pro naše pobočky i zákazníky. Očekáváme také zvýšení flexibility, které pomůže uspokojit rostoucí očekávání našich zákazníků."

CTPark Prague North, který leží ve vzdálenosti 30 min od Prahy a od Letiště Václava Havla Praha, má celkovou rozlohu 22. 4 ha a v současné době nabízí až 80 000 m2 zastavitelné plochy. 

Zdroj: JLL