25. října 2017

Dr. Max zůstává v Business Park Rudná

Dr. Max zůstává v Business Park Rudná

Distribuční centrála jedné z největších sítí lékáren v České republice, ViaPharma, zůstane i dalších 10 let v Business Park Rudná u Prahy. K podpisu přejednané smlouvy na pronájem 5 300 m2 skladových a 900 m2 kancelářských ploch došlo v posledních dnech roku 2013.

ViaPharmu, jež provozuje síť známých lékáren Dr. Max s 260 pobočkami po celé republice a řadí se mezi přední distributory léčiv na tuzemském trhu, v jednání zastupovala poradenská společnost DTZ. „S vyjednanými podmínkami smlouvy jsme velmi spokojeni. Podařilo se dosáhnout významných úspor v nákladech spojených s pronájmem prostor. A navíc máme garantovaný prostor pro expanzi v souvislosti s rychlým rozvojem prodeje našich produktů přes internet,“ konstatuje Martin Černý z ViaPharma s.r.o.Podle Martina Šumery, vedoucího oddělení průmyslových nemovitostí  DTZ, došlo k výraznému snížení nájemného a vylepšení postavení nájemce v projektu Business Park Rudná. Nová smlouva obsahuje už rovněž ustanovení vyplývající z nového Občanského zákoníku. I proto trvala jednání déle, než je v podobných případech obvyklé. „Jsem rád, že se podařilo vyjednat podmínky, které umožnily společnosti ViaPharma v Rudné zůstat. Nájemce je spokojen s lokalitou i dostupností kvalifikovaných pracovníků. Ostatně firma zde působí přes pět let a na místo jsou zvyklí i její odběratelé a další partneři,“ dodává Martin Šumera.

Společnost ViaPharma s.r.o. na území České republiky provozuje tři distribuční centra: v Praze, v Brně a Ostravě. Celkem zaměstnává více než 250 lidí. Kromě role klasického farmaceutického distributora určuje ViaPharma v tomto odvětví i nové směry vývoje na trhu. Díky skladovým prostorám vybavených nejmodernější technologií poskytuje ViaPharma lékárnám kompletní dodavatelský servis a snaží se být pro lékárny nejen dodavatelem, ale i partnerem.

Zdroj: ViaPharma, Ilustrační foto: Business Park Rudná, Encompass.me